Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

North East Memorabilia Advert

Results

Results for 14th October

Published on Oct 15th, 2017

Soccer World North of Scotland Cup First Round Alford 1 – 2 Insch Balmedie 2 – 3 Auchnagatt Barons Blackburn 2 – 1 West End Utd BSFC 0 – 6 University Burghmuir 2 – 7 Sheddocksley Colony Park 7 – 2 Middlefield Wasps Cove Thistle 7 – 0 Tarves Cowie Thistle 4 – 1 AC […]



Results for 7th October

Published on Oct 8th, 2017

RJM Sport Scottish Amateur Cup Second Round Tolbooth 3 – 0 Balmedie West End United 1 – 3 Monymusk Second Round Replay MS United 4 – 2 Bridge of Don Faithlie United 5 – 3 Burghmuir Glentanar Reflex 3 – 4 Abergeldie Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy First Round St Marnans 12 – 3 […]



Results for 30th September

Published on Sep 30th, 2017

RJM Sport Scottish Amateur Cup Second Round Abergeldie 2 – 2 Glentanar Reflex AC Mill Inn 0 – 1 Newburgh Thistle Alford 6 – 1 Aboyne Auchnagatt Barons 0 – 2 Westdyce Banchory Amateurs 3 – 1 BSFC Bridge of Don 3 – 3 MS United Burghmuir 2 – 2 Faithlie United Cowie Thistle 9 […]



Results for 23rd September

Published on Sep 23rd, 2017

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy First Round St Marnans P – P Ferryhill University Strollers 5 – 1 Auchnagatt Barons North East Sports and All Memorabilia Association Trophy First Round Burghmuir 3 – 4 Old Aberdonians (AET) Torry Amateurs 3 – 2 Granite City Westhill 2 – 3 Tarves North East Sports and All […]



Results for 16th September

Published on Sep 16th, 2017

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy First Round St Marnans P – P Ferryhill North East Sports and All Memorabilia Association Trophy First Round Burghmuir P – P Old Aberdonians Stoneywood East End 2 – 1 St Laurence Westhill P – P Tarves North East Sports and All Memorabilia Dickie Trophy First Round Powis P […]



Results for 9th September

Published on Sep 10th, 2017

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy First Round Balmedie x – x St Laurence Colony Park 2 – 0 FC Polska Insch 3 – 0 Glendale Youth University Strollers P – P Auchnagatt Barons North East Sports and All Memorabilia Association Trophy First Round MS United 4 – 2 Halliburton Torry Amateurs P – P¬†Granite […]



Results for 2nd September

Published on Sep 2nd, 2017

RJM Sports Scottish Amateur Cup First Round Stoneywood East End 4 – 0 Huntly Amateurs North East Sports and All Memorabilia Dickie Trophy First Round Great Western United 1 – 6 BSFC Jesus House 8 – 2 FC Polska Rainbow City Taxis Premier Trophy First Round Newtonhill 4 – 3 Banchory Amateurs Old Aberdonians 1 […]



Results for 26th August

Published on Aug 27th, 2017

Aberdeen FC Trophy First Round Kemnay Amateurs 2 – 4 Great Western United North East Sport and All Memorabilia Association Trophy First Round Bon Accord City 2 – 1 Rattrays XI Rainbow City Taxis Stephen Shield First Round Burghmuir 2 – 3 Tarves Newburgh Thistle 4 – 1 Bervie Caledonian Torry Amateurs 4 – 4 […]



Results for 23rd August

Published on Aug 23rd, 2017

Soccer World Premier Division Echt 4 – 2 Banchory Amateurs Ellon Amateurs 2 – 4 Woodside MS United P – P Cove Thistle Rothie Rovers 4 – 1 Old Aberdonians Sportsmans Club 7 – 4 Cowie Thistle Westhill P – P¬†Newtonhill Soccer World Division One (North) Beacon Rangers 4 – 3 Burghmuir Newburgh Thistle P […]



Results for 21st August

Published on Aug 21st, 2017

Soccer World Division Two (North) Abergeldie 0 – 5 Continental Balmedie 1 – 8 Turriff Thistle Kintore 2 – 4 Huntly Amateurs Postal ALC 5 – 2 Glentanar Reflex West End P – P JS XI Soccer World Division Two (East) Aboyne 6 – 0 FC Polska BSFC 4 – 5 Lads Club Amateurs Colony […]