Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 14th and 15th January

Friday 14th January

White Cup First Round

AC Mill Inn v Kaimhill United at Jim Glennie Park – Gary Thomson (8pm kick-off)

Saturday 15th January

Soccer World North of Scotland Cup Second Round

Cowie Thistle v Woodside at Mineralwell Park – K Taylor
Theologians v Alford at Sheddocksley – S Nicol
Westdyke v Halliburton at Lawsondale (3G) – D Taylor

REDclean Aberdeen FC Trophy First Round

Aboyne v Kemnay Amateurs at Aboyne Green – I Wright
Huntly Amateurs v St Laurence at The Meadows – R Nicolson
Newmachar United v Grammar at Strathburn Park – K Clark

Healthy Business Healthy You Association Trophy First Round

Old Aberdonians v Tarves at Hazlehead – A Lovie

Healthy Business Healthy You Dickie Trophy First Round

Postal ALC v Auchnagatt Barons at Webster Park – N Quinn

Premier Trophy First Round

Cove Thistle v Rattrays XI at Catto Park – G Cheyne

Stephen Shield First Round

Blackburn v FC Polska at Pleasure Park – J Geraghty
Ellon Amateurs v Tolbooth at The Meadows – A MacLean
Nicolls Amateurs v JS XI at Denmore Park – J Fairley

White Cup First Round

Glendale v Cammachmore at Corbie Park – M McNab
Great Western United v Ellon Thistle at Kaimhill (Grass) – M McNab

Castle Rovers Cup First Round

Monymusk v Fyvie at Deer Park – Ka Kuen Mo

Soccer World Premier Division

Bervie Caledonian v Banchory Amateurs at Booth Park, Gourdon – C Hancox
Insch v Newburgh Thistle at Recreation Park – David Mitchell
Newtonhill v Echt at Newton Park – E Taylor

Soccer World Division One (North)

St Marnans v Stonehaven Athletic at McRobert Park, Aberchirder – I Innes
Stoneywood Parkvale Amateurs v BSFC at Arjo Wiggins Stoneywood Park – Derek Mitchell
Turriff Thistle v Lads Club Amateurs at The Haughs – S McKenzie

Soccer World Division One (East)

Faithlie United v Continental at Fraserburgh South Links – M Milne
Kintore v Beacon Rangers at Pleasure Park – P Hughes

Soccer World Division Two (North)

Glentanar Reflex v Feughside at Sheddocksley – C Auton
West End United v Burghmuir at Hazlehead – A Barry

Soccer World Division Two (East)

AC Mill Inn Academy v Bon Accord City at Jim Glennie Park – F Baird (2pm kick-off)
Jesus House v Ferryhill at Sheddocksley – M Anderson

Kick-offs 1.30pm unless otherwise stated