Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 18th December

Soccer World North of Scotland Cup

Second Round

Cowie Thistle v Woodside at Mineralwell Park – K Taylor
Kaimhill United v Glendale at Kaimhill (Grass) – J Geraghty
Theologians v Alford at Sheddocksley – S Nicol
Westdyke v Halliburton at Lawsondale (3G) – D Taylor (12.15pm kick-off)

REDClean Aberdeen FC Trophy

First Round

AC Mill Inn Academy v Lads Club Amateurs at Jim Glennie Park – C Hancox (2pm kick-off)
Echt v Newtonhill at Pleasure Park – Derek Mitchell
Huntly Amateurs v St Laurence at The Meadows – A Lovie
JS XI v Banchory Amateurs at Groats Road – G Wilson
Newmachar United v Grammar at Strathburn Park – I Wright

Healthy Business Healthy You Association Trophy

First Round

Bervie Caledonian v Kemnay Amateurs at Booth Park, Gourdon – E Taylor

Premier Trophy

First Round

Old Aberdonians v Insch at Hazlehead – K Clark

Stephen Shield

First Round

FC Polska v Blackburn at Sheddocksley – M Anderson

White Cup

First Round

Ellon Thistle v Great Western United at The Meadows – A Leslie

Castle Rovers Cup

First Round

Fyvie v Monymusk at Fyvie Park – M Milne

Soccer World Premier Division

Kincorth v Tarves at Kincorth Field – G Cheyne

Soccer World Division One (North)

Nicolls Amateurs v Ellon Amateurs at Denmore Park – A Maclean
St Marnans v Stonehaven Athletic at McRobert Park, Aberchirder – R Nicolson
Stoneywood Parkvale Amateurs v Bridge of Don at Arjo Wiggins Stoneywood Park – David Mitchell

Soccer World Division One (East)

Cammachmore v Faithlie United at Newton Park – A Barry
Kintore v Continental at Pleasure Park – I Innes

Soccer World Division Two (North)

Kemnay Youth v Burghmuir at Bogbeth Park – F Baird
West End United v Glentanar Reflex at Hazlehead – Ka Kuen Mo

Soccer World Division Two (East)

Jesus House v Auchnagatt Barons at Sheddocksley – S Finney
Middlefield Wasps v Bon Accord City at Beach Park – L Henderson Thynne

Kic-offs 1.30pm unless otherwise stated