Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 30th October

Kappa & Only Sport Scottish Amateur Cup

Third Round

Lesmahagow v Lads Club Amateurs at Lesmahagow – S Bell
Stoneywood Parkvale Amateurs v Bridge of Don at Arjo Wiggins Stoneywood Park – M Farmer

Soccer World Premier Division

Banchory Amateurs v Echt at King George V Park – D Folganon
Bervie Caledonian v Rattrays XI at Booth Park, Gourdon – K Taylor
Newburgh Thistle v Cove Thistle at Gallowhills Park – A Maclean
Newtonhill v Cowie Thistle at Newton Park – C Hancox
Old Aberdonians v Insch at Hazlehead – David Mitchell
Tarves v St Laurence at Hillhead Park – Derek Mitchell
Woodside v Kincorth at Woodside Sports Conplex – M Anderson

Soccer World Division One (North)

BSFC v Nicolls Amateurs at Sheddocksley – F Baird
Ellon Amateurs v Stonehaven Athletic at The Meadows – D Taylor
FC Polska v JS XI at Sheddocksley – L Henderson-Thynne
Tolbooth v St Marnans at Hazlehead – J Siluk
University v Turriff Thistle at Sheddocksley – J Geraghty

Soccer World Division One (East)

Alford v Kintore at Alford – P Hughes
Beacon Rangers v Great Western United at Bucksburn Academy – I Innes
Faithlie United v Halliburton at Fraserburgh South Links – G Duncan
Glendale v Kemnay Amateurs at Corbie Park – G Wilson
Kaimhill United v AC Mill Inn at Kaimhill (Grass) – G Cheyne
Westdyke v Cammachmore at Lawsondale 3G – M McNab

Soccer World Division Two (North)

Feughside v Fyvie at Farquharson Park, Finzean – A Lovie
Huntly Amateurs v Monymusk at The Meadows – A Cahoon
Newmachar United v Burghmuir at Strathburn Park – A Leslie
University Colts v Glentanar Reflex at Sheddocksley – Ka Kuen Mo
West End United v Kemnay Youth at Hazlehead – P Farquhar

Soccer World Division Two (East)

AC Mill Academy v Aboyne at Jim Glennie Park – I Donaldson
Bon Accord City v Middlefield Wasps at Sheddocksley – R Nicolson
Jesus House v Auchnagatt Barons at Hazlehead – J Fairley
Theologians v Ferryhill at Hazlehead – A Barry

All kick-offs 2.00pm