Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 3rd and 4th September

Friday 3th September

Kappa & Only Sport Scottish Amateur Cup First Round

Cowie Thistle v FC Polska at Jim Glennie Park – D Folganon (7.30pm kick-off)

Saturday 4th September

Kappa & Only Sport Scottish Amateur Cup First Round

Aboyne v Blackburn at Aboyne Green – C Hancox
AC Mill Inn v Bridge of Don at Jim Glennie Park – J Geraghty
Auchnagatt Barons v Kemnay Amateurs at Auchnagatt – Derek Mitchell
Bervie Caledonian v Rattrays XI at Booth Park, Gourdon – S Nicol
Insch v Bon Accord City at Recreation Park – J Siluk
JS XI v Echt at Sheddocksley – L Brown
Middlefield Wasps v AC Mill Inn Academy at Beach Park – I Donaldson
Newtonhill v Newburgh Thistle at Newton Park – M Anderson
Postal ALC v Stoneywood Parkvale Amateurs at Webster Park – G Cheyne
St Laurence v Kemnay Youth at Memorial Park – David Mitchell

Soccer World Premier Division

Banchory Amateurs v Old Aberdonians at King George V Park – F Baird
Tarves v Kincorth at Hillhead Park – D Taylor

Soccer World Division One (North)

Ellon Amateurs v Lads Club Amateurs at The Meadows – K Clark
St Marnans v University at McRobert Park, Aberchirder – A Leslie
Turriff Thistle v Nicolls Amateurs at The Haughs – A Cahoon

Soccer World Division One (East)

Alford v Faithlie United at Alford – Ka Kuen Mo (1.30pm kick-off)
Beacon Rangers v Ellon Thistle at Bucksburn Academy – P Hughes
Great Western United v Cammachmore at Kaimhill (Grass) – I Wright
Halliburton v Kaimhill United at Lawsondale – A Lovie
Kintore v Glendale at Pleasure Park, Kintore – R Nicolson
Westdyke v Continental at Lawsondale (Astro) – G Catto

Soccer World Division Two (North)

Feughside v Fyvie at Farquharson Park, Finzean – E Taylor
Glentanar Reflex v Huntly Amateurs at Sheddocksley – S Finney
Newmachar United v Monymusk at Strathburn Park – J Fairley

Soccer World Division Two (East)

Jesus House v Grammar at Sheddocksley – P Farquhar

Kick-offs 2pm unless otherwise stated