Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 7th March

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

Second Round

Cove Thistle v Bridge of Don at Catto Park – I Donaldson
Grammar FP’s v Aboyne at Rubislaw – K Fordyce
St Marnans v Kincorth at McRobert Park, Aberchirder – R Melvin

Healthy Business Healthy You Association Trophy

Third Round

Rothie Rovers v Continental at Rothienorman – R Nicolson

Healthy Business Healthy You Dickie Trophy

Quarter-Final

Auchnagatt Barons v Glendale Youth at Auchnagatt – J Fairley

Rainbow City Taxis Edmond Trophy

First Round

Dyce ITC Hydraulics v FC Polska at Arjo Wiggins Stoneywood Park – L Henderson-Thynne
Glentanar Reflex v Burghmuir at Hazlehead – S Finney
Kintore v Colony Park at Pleasure Park, Kintore – D Folganon
Nicolls Amateurs v Theologians at Denmore Park – G Catto
Rattrays XI v Kaimhill United at Portlethen Academy – E Taylor
University Strollers v Stoneywood East End at Hazlehead – I Innes
Woodside v Monymusk at Deer Park, Monymusk – A Lovie

Rainbow City Taxis Bowie Cup

Quarter-Final

Great Western United v Turriff Thistle at Kaimhill (Grass) – G Cheyne
Insch v Bervie Caledonian at Recreation Park, Insch – Derek Mitchell

Rainbow City Taxis Castle Rovers Cup

Semi-Final

Lads Club Amateurs v Huntly Amateurs at Westdyke Community Centre – A Barry

Rainbow City Taxis Barclay Cook Cup

Semi-Final

Beacon Rangers v Jesus House at Bucksburn Academy – I Wright

Soccer World Premier Division

Echt v Newtonhill at Pleasure Park, Echt – David Mitchell
Newburgh Thistle v Cowie Thistle at Gallowhills Park, Newburgh – A Maclean
Old Aberdonians v Tarves at Balgownie – Gary Thomson

Soccer World Division One (North)

Banchory Amateurs v Kemnay Amateurs at King George V Park, Benchory – Ka Kuen Mo
Ellon Amateurs v Torphins at The Meadows, Ellon – S Donohue
JS XI v Stonehaven Athetic at Groats Road – J Geraghty

Soccer World Division One (East)

Alford v Westdyke at Alford – K Taylor
Cammachmore v Ellon Thistle at Newton Park, Newtonhill – C Hudson
Tolbooth v Halliburton at Hazlehead – D Maclennan
University v AC Mill Inn at Balgownie – P Hughes

Soccer World Division Two (North)

Glendale v BSFC at Corbie Park, Maryculter – F Baird
Postal ALC v West End United at Webster Park – C McKay

Soccer World Division Two (East)

Kemnay Youth v Blackburn at Bogbeth Park, Kemnay – E Coutts

All kick-offs 2.00pm