Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 29th February

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

First Round

Cammachmore v Glentanar Reflex at Newton Park, Newtonhill – C Hancox

Second Round

Cove Thistle v Bridge of Don at Catto Park – R Melvin
St Marnans v Kincorth at McRobert Park, Aberchirder – C De Sykes
Westdyke v Newburgh Thistle at Lawsondale (Astro), Westhill – J Fairley Jnr

Healthy Business Healthy You Association Trophy

Third Round

Echt v Banchory Amateurs at Pleasure Park – D Folganon
Old Aberdonians v Alford at Balgownie – S McKenzie

Healthy Business Healthy You Dickie Trophy

Quarter-Final

Auchnagatt Barons v Glendale Youth at Auchnagatt – J Fairley
Huntly Amateurs v Aboyne at The Meadows, Huntly – A Leslie
Lads Club Amateurs v Beacon Rangers at Westdyke Community Centre – C McKay

Rainbow City Taxis Edmond Trophy

First Round

Feughside v Middlefield Wasps at Farquharson Park, Finzean – E Taylor
Newmachar United v JS XI at Charles Gordon Park, Newmachar – G Catto
Woodside v Monymusk at Woodside Sports Complex – A Maclean

Rainbow City Taxis Bowie Cup

Quarter-Final

Great Western United v Turriff Thistle at Kaimhill (Grass) – G Cheyne
Insch v Bervie Caledonian at Recreation Park, Insch – Derek Mitchell
St Laurence v Colony Park at Memorial Park, Laurencekirk – M Anderson

Rainbow City Taxis Hans Fyfe Trophy

Semi-Final

BSFC v Glendale at Balgownie – D Maclennan

Rainbow City Taxis White Cup

Semi-Final

Kaimhill United v Dyce ITC Hydraulics at Kaimhill (Grass) – David Mitchell

Soccer World Premier Division

Cowie Thistle v Rothie Rovers at Mineralwell Park, Stonehaven – Gary Thomson
Tarves v Newtonhill at Hillhead Park, Tarves – C MacDonald

Soccer World Division One (North)

Kemnay Amateurs v Faithlie United at Kemnay Academy – N Quinn
Kintore v Continental at Pleasure Park, Kintore – K Clark
Stoneywood East End v Ellon Amateurs at New Advocates Park – P Hughes
Torphins v Nicolls Amateurs at Pleasure Park, Kincardine O’Neil – J Christie Jnr

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Halliburton at Jim Glennie Park, Stonehaven – C Hudson
Ellon Thistle v FC Polska at The Meadows, Ellon – D Taylor
Tolbooth v University at Hazlehead – I Wright

Soccer World Division Two (North)

Postal ALC v Theologians at Webster Park – F Baird
West End United v Grammar FP’s at Hazlehead – A Barry

Soccer World Division Two (East)

Burghmuir v University Strollers at Strathburn Park, Inverurie – R Nicolson
Kemnay Youth v Blackburn at Bogbeth Park, Kemnay – J Geraghty
University Colts v Ferryhill at Balgownie – S Inverarity

All kick-offs 2.00pm