Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 22nd February

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

Second Round

Aboyne v Grammar FP’s at Aboyne Green – I Wright
Alford v University at Alford – N Quinn
Auchnagatt Barons v BSFC at Auchnagatt – D Taylor
Beacon Rangers v Kemnay Amateurs at Bucksburn Academy – J Geraghty
Insch v Halliburton at Recreation Park, Insch – R Nicolson
Rothie Rovers v Kemnay Youth at Rothienorman – C De Sykes
St Laurence v Echt at Memorial Park, Laurencekirk – G Cheyne
Tarves v Postal ALC at Hillhead Park, Tarves – G Catt
Torphins v Cowie Thistle at Pleasure Park, Kincardine O’Neil – E Taylor

Healthy Business Healthy You Association Trophy

Second Round

Tolbooth v Dyce ITC Hydraulics at Hazlehead – K Fordyce

Rainbow City Taxis Edmond Trophy

First Round

Bervie Caledonian v West End United at Booth Park, Gourdon – C Hancox
Continental v Lads Club Amateurs at Webster Park – Gary Thomson
Ellon Amateurs v Faithlie United at The Meadows, Ellon – I Innes
Feughside v Middlefield Wasps at Strathburn Park, Inverurie – P Hughes
Glendale Youth v Ellon Thistle at Hazlehead – A Barry
Huntly Amateurs v Turriff Thistle at The Meadows, Huntly – D Maclennan
Newtonhill v Glendale at Newton Park – F Baird
Stonehaven Athletic v Ferryhill at Jim Glennie Park, Stonehaven – M Anderson

Rainbow City Taxis Hans Fyfe Trophy

Semi-Final

Jesus House v Theologians at Hazlehead – S Donohue

Rainbow City Taxis Premier Trophy

Semi-Final

Cove Thistle v Newburgh Thistle at Catto Park – I Donaldson

Rainbow City Taxis Stephen Shield

Quarter-Final

Stoneywood East End v Kintore at New Advocates Park – A Maclean

Rainbow City Taxis White Cup

Semi-Final

Kincorth v Westdyke at Kincorth Field – K Taylor

Rainbow City Taxis Barclay Cook Cup

Semi-Final

University Colts v University Strollers at Balgownie – J Fairley

Soccer World Premier Division

Rattrays XI v Woodside at Portlethen Academy – C Hudson

Soccer World Division One (North)

Bridge of Don v Nicolls Amateurs at Westfield Park – J Fairley Jnr
JS XI v Great Western United at Groats Road – David Mitchell

Soccer World Division One (East)

Colony Park v Cammachmore at Colony Park, Inverurie – C McKay
FC Polska v St Marnans at Hazlehead – Derek Mitchell

Soccer World Division Two (North)

Monymusk v Glentanar Reflex at Deer Park, Monymusk – Ka Kuen Mo

All kick-offs 2.00pm