Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 25th January

Soccer World North of Scotland Cup

Third Round

Alford v Woodside at Alford – K Taylor
Beacon Rangers v BSFC at Bucksburn Academy – P Hughes
Cove Thistle v JS XI at Catto Park – S Donohue
Cowie Thistle v Ellon Amateurs at Mineralwell Park, Stonehaven – A Leslie
Glendale Youth v Turriff Thistle at Hazlehead – R Melvin
Newtonhill v Stoneywood East End at Newton Park, Newtonhill – G Cheyne
Rattrays XI v Newburgh Thistle at Portlethen Academy – A Maclean
Rothie Rovers v Kincorth at Rothienorman – D Folganon

Rainbow City Taxis White Cup

Quarter-Final

Colony Park v Westdyke at Colony Park, Inverurie – Derek Mitchell

Rainbow City Taxis Castle Rovers Cup

Quarter-Final

Glendale v Monymusk at Corbie Park, Maryculter – E Taylor

Rainbow City Taxis Barclay Cook Cup

Quarter-Final

Newmachar United v University Colts at Charlie Gordon Park, Newmachar – I Innes

Soccer World Premier Division

Bervie Caledonian v St Laurence at Booth Park, Gourdon – I Donaldson
Insch v Tarves at Recreation Park, Insch – Gary Thomson
Old Aberdonians v Echt at Balgownie – D Taylor

Soccer World Division One (North)

Banchory Amateurs v Torphins at King George V Park, Banchory – C Hancox
Bridge of Don v Stonehaven Athletic at Westfield Park – David Mitchell
Great Western United v Faithlie United at Kaimhill (Grass) – C Hudson
Kemnay Amateurs v Continental at Kemnay Academy – J Geraghty
Nicolls Amateurs v Kintore at Denmore Park – J Fairley Jnr

Soccer World Division One (East)

Ellon Thistle v AC Mill Inn at The Meadows, Ellon – S McKenzie
Halliburton v Kaimhill United at Lawsondale, Westhill – C De Sykes
St Marnans v Dyce ITC Hydraulics at McRobert Park, Aberchirder – J Christie Jnr
University v Cammachmore at Balgownie – J Fairley

Soccer World Division Two (North)

Auchnagatt Barons v Theologians at Auchnagatt – H Sleigh
Glentanar Reflex v Postal ALC at Hazlehead – N Quinn
Grammar FP’s v Huntly Amateurs at Rubislaw – Ka Kuen Mo
Lads Club Amateurs v West End United at Westdyke Community Centre – C McKay

Soccer World Division Two (East)

Ferryhill v Aboyne at Hazlehead – I Wright
Jesus House v Burghmuir at Hazlehead – A Lovie
Middlefield Wasps v Blackburn at Beach Park, Balmedie – K Fordyce
University Strollers v Kemnay Youth at Balgownie – A Barry

All kick-offs 1.30pm