Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 14th December

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

First Round

Continental v Cowie Thistle at Webster Park – N Quinn

Association Trophy

First Round

Bervie Caledonian v Newtonhill at Booth Park, Gourdon – E Taylor

Rainbow City Taxis Premier Trophy

Quarter-Final

Newburgh Thistle v Rattrays XI at Gallowhills Park, Newburgh – S Inverarity

Rainbow City Taxis White Cup

Quarter-Final

Kaimhill United v Alford at Kaimhill (Grass) – I Wright

Soccer World Premier Division

Echt v Cove Thistle at Pleasure Park, Echt – Derek Mitchell
Insch v Old Aberdonians at Recreation Park, Insch – David Mitchell
St Laurence v Tarves at Memorial Park, Laurencekirk – C Hancox
Woodside v Rothie Rovers at Woodside Sports Complex – D Taylor

Soccer World Division One (North)

Banchory Amateurs v Turriff Thistle at King George V Park, Banchory – C Hudson
Bridge of Don v Kemnay Amateurs at Westfield Park – S McKenzie
Faithlie United v Stoneywood East End at Fraserburgh South Links – J Geraghty
JS XI v Ellon Amateurs at Groats Road – J Christie Jnr
Kintore v Stonehaven Athletic at Pleasure Park, Kintore – L Henderson-Thynne
Nicolls Amateurs v Great Western United at Denmore Park – K Taylor

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Colony Park at Jim Glennie Park, Stonehaven – G Catto (2pm kick-off)
University v FC Polska at Balgownie – Gary Thomson
Kincorth v Ellon Thistle at Kincorth Field – A Maclean
St Marnans v Westdyke at McRobert Park, Aberchirder – R Nicolson
Tolbooth v Dyce ITC Hydraulics at Hazlehead – M Anderson

Soccer World Division Two (North)

BSFC v Auchnagatt Barons at Balgownie – A Barry
Grammar FP’s v Postal ALC at Rubislaw – K Fordyce
Huntly Amateurs v Glendale at The Meadows, Huntly – H Sleigh
Theologians v Glentanar Reflex at Hazlehead – P Hughes
West End United v Glendale Youth at Hazlehead – Ka Kuen Mo

Soccer World Division Two (East)

Feughside v Ferryhill at Farquharson Park, Finzean – C McKay
Jesus House v Burghmuir at Hazlehead – S Donohue
Kemnay Youth v Blackburn at Bogbeth Park, Kemnay – A Lovie
Middlefield Wasps v Newmachar United at Beach Park, Balmedie – J Fairley
University Colts v Beacon Rangers at Balgownie – G Nelson

All kick-offs 1.30pm unless otherwise stated