Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 30th November

Kelme Scottish Amateur Cup

Fourth Round

Glasgow University v Cowie Thistle
Harestanes v Alford
Rothie Rovers v Oban Saints at Rothienorman – M Crawford
Tarves v AM Soccer Club at Hillhead Park – G Bowman

Soccer World North of Scotland Amateur Cup

Second Round

Bervie Caledonian v Woodside at Booth Park, Gourdon – G Cheyne
Rattrays XI v Newmachar United at Portlethen Academy – Derek Mitchell

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

First Round

Newburgh Thistle v MS United at Gallowhills Park, Newburgh – G Catto

Dickie Trophy

Second Round

West End United v Feughside at Hazlehead – D MacLennan

Rainbow City Taxis Bowie Cup

First Round

Insch v AC Mill Inn at Recreation Park, Insch – J Geraghty

Rainbow City Taxis Hans Fyfe Trophy

First Round

BSFC v University Strollers at Balgownie – J Fairley
Middlefield Wasps v Theologians at Beach Park, Balmedie – R Nicolson

Rainbow City Taxis Premier Trophy

Quarter-Final

Echt v St Laurence at Pleasure Park, Echt – David Mitchell

Rainbow City Taxis Stephen Shield

Quarter-Final

Nicolls Amateurs v Stonehaven Athletic at Denmore Park – M Anderson

Rainbow City Taxis Castle Rovers Cup

First Round

Glendale v Glentanar Reflex at Corbie Park, Maryculter – E Taylor

Quarter-Final

Glendale Youth v Lads Club Amateurs at Hazlehead – P Farquhar
Huntly Amateurs v Auchnagatt Barons at The Meadows, Huntly – E Coutts

Rainbow City Taxis Barclay Cook Cup

Quarter-Final

Beacon Rangers v Blackburn at Bucksburn Academy – A Leslie

Soccer World Premier Division

Newtonhill v Cove Thistle at Newton Park, Newtonhill – C Hudson

Soccer World Division One (North)

Bridge of Don v Kemnay Amateurs at Westfield Park – P Hughes
Faithlie United v Banchory Amateurs at Fraserburgh South Links – S McKenzie
Great Western United v Ellon Amateurs at Kaimhill (Grass) – J Fairley Jnr
JS XI v Turriff Thistle at Groats Road – Gary Thomson
Kintore v Continental at Pleasure Park, Kintore – H Sleigh
Torphins v Stoneywood East End at Pleasure Park, Kincardine O’Neil – C Hancox

Soccer World Division One (East)

Ellon Thistle v Cammachmore at The Meadows, Ellon – D Taylor
FC Polska v Colony Park at Hazlehead – Ka Kuen Mo
Kincorth v St Marnans at Kincorth Field – I Donaldson
Tolbooth v Kaimhill United at Hazlehead – N Quinn
University v Dyce ITC Hydraulics at Balgownie – A Lovie
Westdyke v Halliburton at Lawsondale (Astro) – I Wright

Soccer World Division Two (North)

Grammar FP’s v Monymusk at Rubislaw – K Fordyce

Soccer World Division Two (East)

Ferryhill v Kemnay Youth at Hazlehead – C McKay
University Colts v Jesus House at Balgownie – F Baird

Scottish Cup ties kick-off 2.00pm, all other kick-offs 1.30pm