Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 26th October

Kelme Scottish Amateur Cup

Second Round

Tolbooth v Edinburgh University at Hazlehead

Soccer World North of Scotland Cup

First Round

Cove Thistle v Ferryhill at Catto Park – I Wright
Glendale Youth v Stonehaven Athletic at Hazlehead – K Fordyce
Glentanar Reflex v Cammachmore at Hazlehead – D Taylor
Kaimhill United v Kemnay Amateurs at Kaimhill (Grass) – S Inverarity
Lads Club Amateurs v Nicolls Amateurs at Westdyke Community Centre – Derek Mitchell
MS United v Huntly Amateurs at Balgownie – S Donohue
Newtonhill v Dyce ITC Hydraulics at Newton Park, Newtonhill – Gary Thomson
Postal ALC v Halliburton at Webster Park – I Innes
University Strollers v Newmachar United at Balgownie – J Fairley

Association Trophy

First Round

Torphins v Tarves at Pleasure Park, Kincardine O’Neil – E Taylor

Soccer World Premier Division

Bervie Caledonian v Rothie Rovers at Booth Park, Gourdon – C Hudson
Cowie Thistle v Insch at Mineralwell Park, Stonehaven – I Donaldson
Echt v Woodside at Pleasure Park – K Taylor
Old Aberdonians v St Laurence at Balgownie – J Geraghty

Soccer World Division One (North)

Banchory Amateurs v Bridge of Don at King George V Park – C Hancox
Ellon Amateurs v Stoneywood East End at The Meadows, Ellon – D Maclennan
Faithlie United v Continental at Fraserburgh South Links – S McKenzie
Turriff Thistle v Great Western United at The Haughs, Turriff – R Nicolson

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Ellon Thistle at Jim Glennie Park, Stonehaven – M Anderson
FC Polska v Alford at Hazlehead – R Melvin
Kincorth v University at Kincorth Field – D Folganon
Westdyke v St Marnans at Lawsondale (Astro) – David Mitchell

Soccer World Division Two (North)

Grammar FP’s v BSFC at Rubislaw – C McKay
West End United v Glendale at Hazlehead – A Barry

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v Jesus House at Aboyne Green – G Catto
Burghmuir v Beacon Rangers at Strathburn Park, Inverurie – A Leslie
Kemnay Youth v University Colts at Bogbeth Park – K Clark
Middlefield Wasps v Feughside at Beach Park, Balmedie – Ka Kuen Mo

All kick-offs 2.00pm