Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 16th and 19th October

Wednesday 16th October

Soccer World North of Scotland Cup First Round

Faithlie United v Insch at Fraserburgh South Links – D Taylor

Kick-off 8.00pm

Saturday 19th October

Kelme Scottish Amateur Cup Second Round

Tolbooth v Edinburgh University at Hazlehead

Soccer World North of Scotland Cup First Round

AC Mill Inn v Kincorth at Jim Glennie Park, Stovehaven – P Hughes
Cove Thistle v Ferryhill at Catto Park – I Wright
Cowie Thistle v Kemnay Youth at Mineralwell Park, Stonehaven – G Nelson
Ellon Amateurs v Great Western United at The Meadows, Ellon – H Sleigh
Ellon Thistle v Colony Park at The Meadows, Ellon – R Melvin
Feughside v JS XI at Farquharson Park, Finzean – David Mitchell
Glendale v Echt at Corbie Park, Maryculter – G Catto
Glendale Youth v Stonehaven Athletic at Hazlehead – K Fordyce
Glentanar Reflex v Cammachmore at Hazlehead – Alex Lovie
Kaimhill United v Kemnay Amateurs at Kaimhill (Grass) – C De Sykes
Kintore v FC Polska at Pleasure Park, Kintore – R McAlister
Lads Club Amateurs v Nicolls Amateurs at Westdyke Community Centre, Westhill – Derek Mitchell
MS United v Huntly Amateurs at Heathryfold Park – S Donohoe
Newtonhill v Dyce ITC Hydraulics at Newton Park, Newtonhill – Gary Thomson
Postal ALC v Halliburton at Webster Park – I Innes
Rothie Rovers v Aboyne at Rothienorman – F Baird
Turriff Thistle v Blackburn at The Haughs, Turriff – S McKenzie
University Strollers v Newmachar United at Balgownie – J Fairley

Soccer World Premier Division

Bervie Caledonian v Woodside at Booth Park, Gourdon – C Hudson
Rattrays XI v Newburgh Thistle at Portlethen Academy – C Hancox

Soccer World Division One (North)

Banchory Amateurs v Bridge of Don at King George V Park, Banchory – M Anderson

Soccer World Division One (East)

St Marnans v University at McRobert Park, Aberchirder – Derek Taylor
Westdyke v Alford at Lawsondale (Astro), Westhill – R Nicolson

Soccer World Division Two (North)

BSFC v Monymusk at Balgownie – J Geraghty
West End United v Theologians at Hazlehead – P Farquhar

Soccer World Division Two (East)

Jesus House v Burghmuir at Hazlehead – I Donaldson
Middlefield Wasps v University Colts at Beach Park, Balmedie – A Barry

Kick-offs 2.00pm