Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 21st September

Association Trophy

First Round

Insch v Newburgh Thistle at Recreation Park, Insch – D Folganon
Kintore v Ellon Amateurs at Pleasure Park, Kintore – G Nelson
Rothie Rovers v Great Western United at Rothienorman – S Inverarity
Stoneywood East End v Kaimhill United at New Advocates Park – J Geraghty
Woodside v St Laurence at Woodside Sports Complex – C MacDonald

Dickie Trophy

First Round

Glendale Youth v Middlefield Wasps at Hazlehead – N Quinn
Kemnay Youth v Glentanar Reflex at Bogbeth Park – E Coutts

Rainbow City Taxis Premier Trophy

First Round

Echt v Cowie Thistle at Pleasure Park, Echt – David Mitchell

Rainbow City Taxis White Cup

First Round

AC Mill Inn v St Marnans at Jim Glennie Park, Stonehaven – E Taylor
Cammachmore v Alford at Newton Park, Newtonhill – I Donaldson

Rainbow City Taxis Barclay Cook

First Round

Beacon Rangers v Feughside at Bucksburn Academy – G Catto

Soccer World Premier Division

Bervie Caledonian v Rattrays XI at Booth Park, Gourdon – G Cheyne
Cove Thistle v Newtonhill at Catto Park – A Maclean
MS United v Old Aberdonians at Heathryfold Park – A Lovie

Soccer World Division One (North)

Banchory Amateurs v Continental at King George V Park, Banchory – M Anderson
Faithlie United v JS XI at Fraserburgh South Links – S McKenzie
Kemnay Amateurs v Stonehaven Athletic at Kemnay Academy – I Innes
Nicolls Amateurs v Turriff Thistle at Denmore Park – J Fairley
Torphins v Bridge of Don at Pleasure Park, Kincardine O’Neil – C McKay

Soccer World Division One (East)

Ellon Thistle v Westdyke at The Meadows, Ellon – D Taylor
FC Polska v Dyce ITC Hydraulics at Hazlehead – R Nicolson
Halliburton v University at Lawsondale, Westhill – R Melvin
Kincorth v Colony Park at Sheddocksley – Gary Thomson

Soccer World Division Two (North)

Glendale v Huntly Amateurs at Corbie Park, Maryculter – A Barry
Postal ALC v Monymusk at Webster Park – P Farquhar
Theologians v Auchnagatt Barons at Hazlehead – S Finney
West End United v Lads Club Amateurs at Hazlehead – K Fordyce

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v University Colts at Aboyne Green – Ka Kuen Mo
Jesus House v Ferryhill at Hazlehead – K Clark
Newmachar United v University Strollers at Charlie Gordon Park, Newmachar – I Wright

All kick-offs 2.00pm