Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 5th and 6th April

Friday 5th April

Rainbow City Taxis Castle Rovers Cup Final

Faithlie United v Cammachmore at Balmoral Stadium – A MacLean; D Folganon, R Henderson, S Inverarity (7.15pm kick-off)

Saturday 6th April

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy Fourth Round

Tolbooth v Bridge of Don at Sheddocksley – K Taylor

Soccer World Premier Division

Cowie Thistle v Cove Thistle at Mineralwell Park, Stonehaven – C Hancox
MS United v Sportsman’s Club at Heathryfold Park – R Henderson
Newtonhill v Westdyke at Newton Park, Newtonhill – O Lawrence
St Laurence v Rothie Rovers at Memorial Park – D MacLennan
Stoneywood East End v RGU at New Advocates Park – D Folganon

Soccer World Division One (North)

BSFC v Burghmuir at Balgownie – Derek Mitchell
Continental v Rattray’s XI at Webster Park – David Mitchell
Newburgh Thistle v Halliburton at Gallowhills Park, Newburgh – J Fairley
Turriff Thistle v Bervie Caledonian at The Haughs, Turriff – A Leslie
University v Alford at Balgownie – K Clark

Soccer World Division One (East)

Beacon Rangers v Glendale at Sheddocksley – I Wright
Banchory Amateurs v Torphins at King George V Park, Banchory – N Quinn
Ellon Thistle v Echt at The Meadows, Ellon – S McKenzie
Kaimhill United v JS XI at Kaimhill (Grass) – A Barry
Tarves v AC Mill Inn at Hillhead Park (Tarves) – D Taylor

Soccer World Division Two (North)

Blackburn v Feughside at Pleasure Park, Blackburn – P Hughes
Glentanar Reflex v FC Polska at Sheddocksley – Gary Thomson
Lads Club Amateurs v Stonehaven Athletic at Potterton – H Sleigh
Monymusk v Ferryhill at Deer Park, Monymusk – G Catto

Soccer World Division Two (East)

Colony Park v Middlefield Wasps at Colony Park, Inverurie – M Parrott
Grammar FPs v Great Western United at Rubislaw – G Nelson
Jesus House v Bon Accord City at Sheddocksley – K Fordyce
Kemnay Youth v Glendale Youth at Bogbeth Park – E Coutts
Kintore v Aboyne at Pleasure Park, Kintore – J Harper
University Strollers v Brig O’Dee United at Balgownie – A Lovie
West End United v Postal ALC at Sheddocksley – R Melvin

All kick-offs 2.00pm, unless otherwise stated