Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 30th March

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

Third Round

Tolbooth v Rothie Rovers at Hazlehead – A Lovie

Quarter-Final

Cowie Thistle v Echt at Mineralwell Park, Stonehaven – I Wright
Woodside v Sportsmans Club at St Machar Academy – Gary Thomson

Soccer World Premier Division

Cove Thistle v Old Aberdonians at Catto Park – G Cheyne
Newtonhill v RGU at Newton Park, Newtonhill – D MacLennan
St Laurence v Insch at Memorial Park, Laurencekirk – C Hancox
Stoneywood East End v Westdyke at New Advocates Park – K Taylor

Soccer World Division One (North)

Alford v Continental at Alford – N Quinn
Bervie Caledonian v Burghmuir at Booth Park, Gourdoun – M Anderson
Ellon Amateurs v Bridge of Don at The Meadows, Ellon – D Taylor
Rattrays XI v Halliburton at Westdyke Community Centre – G Catto
University v Kincorth at Balgownie – R McAllister

Soccer World Division One (East)

Beacon Rangers v Nicolls Amateurs at Bucksburn Academy – J Fairley
Dyce ITC Hydraulics v Kaimhill United at Dyce Academy – H Sleigh
Glendale v Tarves at Corbie Park, Maryculter – N Quinn
JS XI v Torphins at Hazlehead – A Barry
Tarves v AC Mill Inn at Hillhead Park, Tarves – S Inverarity

Soccer World Division Two (North)

Abergeldie v Theologians at Sheddocksley – G Nelson
Faithlie United v Blackburn at Fraserburgh South Links – S McKenzie
FC Polska v Cammachmore at Hazlehead – P Farquhar
Kemnay Amateurs v Lads Club Amateurs at Kemnay Academy – E Coutts
Stonehaven Athletic v Glentanar Reflex at Jim Glennie Park, Stonehaven – R Watson
University Colts v Feughside at Balgownie – S Finney

Soccer World Division Two (East)

Bon Accord City v Kintore at Balgownie – P Hughes
Brig O’Dee United v St Marnans at Hazlehead – K Clark
Great Western United v Colony Park at Kaimhill (Grass) – K Fordyce
Jesus House v University Strollers at Sheddocksley – R Melvin
Middlefield Wasps v Glendale Youth at Beach Park, Balmedie – D Moir
Postal ALC v Aboyne at Webster Park – F Baird
West End United v Grammar FP’s at Hazlehead – M Parrott

All kick-offs 2.00pm