Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 15th and 16th March

Friday 15th March

Soccer World North of Scotland Cup Semi-Final

Sportsmans Club v Rothie Rovers at Balmoral Park – S Inverarity; O Lawrence, R McAllister, G Catto (7.15pm kick-off)

Saturday 16th March

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy Fourth Round

Stoneywood East End v Cowie Thistle at New Advocates Park – J Christie Jnr.

Soccer World Premier Division

Cove Thistle v Insch at Catto Park – D MacLennan
Newtonhill v St Laurence at Newton Park, Newtonhill – C Hancox
RGU v MS United at Kaimhill (Astro) – R Melvin
Woodside v Westdyke at St Machar Academy – A Maclean

Soccer World Division One (North)

Bridge of Don v Continental at Westfield Park – G Nelson
Halliburton v Ellon Amateurs at Lawsondale, Westhill – Gary Thomson
Kincorth v Bervie Caledonian at Tullos School – K Taylor
Rattrays XI v Burghmuir at Bucksburn Academy – D Folganon
Turriff Thistle v Newburgh Thistle at The Haughs, Turriff – D Taylor
University v Alford at Balgownie – I Innes

Soccer World Division One (East)

Banchory Amateurs v Echt at King George V Park, Banchory – M Anderson
Kaimhill United v AC Mill Inn at Kaimhill (Grass) – Derek Mitchell
Nicolls Amateurs v Torphins at Denmore Park – I Wright
Tarves v Glendale at Hillhead Park, Tarves – S McKenzie
Tolbooth v Beacon Rangers at Inverdee – I Donaldson

Soccer World Division Two (North)

Blackburn v Glentanar Reflex at Pleasure Park, Blackburn – R Henderson
Ferryhill v Monymusk at Inverdee – A Lovie
Feughside v Abergeldie at Farquharson Park, Finzean – Ka Kuen Mo
Kemnay Amateurs v Theologians at Kemnay Academy – H Sleigh
Lads Club Amateurs v Faithlie United at Potterton – R Watson
Stonehaven Athletic v FC Polska at Jim Glennie Park, Stonehaven – E Taylor
University Colts v Cammachmore at Balgownie – J Fairley

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v St Marnans at Aboyne Green – F Baird
Grammar FPs v Great Western United at Rubislaw – K Clark
Jesus House v West End United at Inverdee – P Farquhar
Kemnay Youth v Colony Park at Bogbeth Park – K Fordyce
Middlefield Wasps v Kintore at Beach Park, Balmedie – S Inverarity
Postal ALC v Glendale Youth at Webster Park – A Barry
University Strollers v Bon Accord City at Balgownie – S Finney

All kick-offs 2.00pm unless otherwise stated