Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 16th and 18th February

Soccer World North of Scotland

Quarter-Final

Colony Park v Sportsmans Club at Colony Park, Inverurie – D Taylor
Cove Thistle v Nicolls Amateurs at Catto Park – G Catto
Rothie Rovers v Stoneywood East End at Rothienorman – H Sleigh
Tarves v Woodside at Hillhead Park, Tarves – S Inverarity

All North of Scotland ties 1.30pm kick-off

Kintore Trophy Centre Association Trophy

Third Round

Insch v Kaimhill United at Recreation Park, Insch – F Baird

Quarter-Final

Tolbooth v Westdyke at Hazlehead – D Folganon

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

Fourth Round

Echt v Torphins at Echt Pleasure Park – David Mitchell

Rainbow City Taxis Hans Fyfe Trophy

Semi-Final

FC Polska v Aboyne at Inverdee – O Lawrence

Soccer World Premier Division

Newtonhill v MS United at Newton Park, Newtonhill – W McLean
Old Aberdonians v RGU at Balgownie – A MacLean
St Laurence v Cowie Thistle at Memorial Park, Laurencekirk – C Hancox

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian v University at Booth Park, Gourdon – E Taylor
Bridge of Don v Alford at Westfield Park – K Fordyce
BSFC v Continental at Balgownie – A Barry
Ellon Amateurs v Burghmuir at The Meadows, Ellon – D MacLennan
Kincorth v Rattrays XI at Tullos School – Gary Thomson
Newburgh Thistle v Westdyce at Gallowhills Park, Newburgh – I Wright
Turriff Thistle v Halliburton at The Haughs, Turriff – E Coutts

Soccer World Division One (East)

Beacon Rangers v Ellon Thistle at Bucksburn Academy – Derek Mitchell
JS XI v Banchory Amateurs at Groats Road – M Anderson

Soccer World Division Two (North)

Auchnagatt Barons v Abergeldie at Auchnagatt – J Harper
Blackburn v Cammachmore at Blackburn Pleasure Park – J Christie Jnr
Faithlie United v Kemnay Amateurs at Fraserburgh South Links – J Fairley
Glentanar Reflex v Feughside at Hazlehead – D Moir
Monymusk v University Colts at Deer Park, Monymusk – R Melvin
Stonehaven Athletic v Lads Club Amateurs at Jim Glennie Park, Stonehaven – G Cheyne
Theologians v Ferryhill at Hazlehead – G Nelson

Soccer World Division Two (East)

Grammar FP’s v St Marnans at Rubislaw – K Clark
Great Western United v Brig O’Dee United at Kaimhill (Grass) – P Hughes
Postal ALC v Bon Accord City at Webster Park – Ka Kuen Mo
University Strollers v Kemnay Youth at Balgownie – S Middleton
West End United v Middlefield Wasps at Hazlehead – P Farquhar

All kick-offs 2.00pm unless otherwise stated

Monday 18th February

Soccer World Premier Division

RGU v Woodside at Kaimhill (Astro) – G Cheyne

Kick-off 8.15pm