Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 24th November

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

Second Round

Stonehaven Athletic v Woodside at Jim Glennie Park – Gary Thomson (Kick-off 2.00pm)

Kintore Trophy Centre Association Trophy

First Round

Alford v Tarves at Alford – R Melvin

Second Round

Bervie Caledonian v Westdyke at Booth Park, Gourdon – W McLean
Bridge of Don v Ellon Amateurs at Westfield Park – A Maclean
Continental v Old Aberdonians at Webster Park – G Catto
Cowie Thistle v Echt at Mineralwell Park, Stonehaven – C Hancox
Glendale v Sheddocksley at Corbie Park, Maryculter – D Folganon
Insch v AC Mill Inn at Recreation Park, Insch – R Watson
Kaimhill United v Nicolls Amateurs at Kaimhill (Grass) – F Baird
Rothie Rovers v Sportsmans Club at Rothienorman – David Mitchell
Tolbooth v Newburgh Thistle at Hazlehead – Derek Mitchell

Kintore Trophy Centre Dickie Trophy

Second Round

Glentanar Reflex v University Colts at Hazlehead – C Christie

Rainbow City Taxis Bowie Cup

First Round

University v JS XI at Balgownie – Ka Kuen Mo

Quarter-Finals

Halliburton v Burghmuir at Lawsondale – R McAllister
Turriff Thistle v Newtonhill at The Haughs, Turriff – A Leslie

Rainbow City Taxis Hans Fyfe Trophy

First Round

Kemnay Youth v Aboyne at Bogbeth Park – E Coutts

Rainbow City Taxis Castle Rovers Cup

Semi-Final

Cammachmore v Auchnagatt Barons at Newton Park, Newtonhill – C Hudson
Faithlie United v FC Polska at Kessock Park (4G) – S McKenzie (Kick-off 1.00pm)

Rainbow City Taxis Barclay Cook Cup

Quarter-Final

Grammar FP’s v St Marnans at Rubislaw – J Harper

Soccer World Premier Division

MS United v Stoneywood East End at Heathryfold Park – K Taylor
RGU v Cove Thistle at Kaimhill (Astro) – S Middleton

Soccer World Division One (North)

Kincorth v BSFC at Tullos School – P Farquhar
Westdyce v Rattrays XI at Strathburn Park, Inverurie – S Inverarity

Soccer World Division One (East)

Beacon Rangers v Banchory Amateurs at Bucksburn Academy – R Henderson
Ellon Thistle v Torphins at The Meadows, Ellon – D Taylor

Soccer World Division Two (North)

Ferryhill v Feughside at Inverdee – A Barry
Kemnay Amateurs v Abergeldie at Kemnay Academy – M Parrott
Lads Club Amateurs v Monymusk at Potterton – J Fairley
Theologians v Blackburn at Hazlehead – C McKay

Soccer World Division Two (East)

Bon Accord City v Postal ALC at Balgownie – I Wright
Brig o’ Dee United v Middlefield Wasps at Inverdee – G Nelson
Colony Park v Great Western United at Colony Park – H Sleigh
University Strollers v Jesus House at Balgownie – M Anderson

Kick-offs 1.30pm unless otherwise stated