Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 6th October

RJM Scottish Amateur Cup

Second Round

Alva v Stoneywood East End
Arbroath HSFP v Rattrays XI
Bervie Caledonian v Westdyce
Burntisland United v Kemnay Youth
Cowie Thistle v Pennies
East Dunbartonshire v Echt
Faithlie United v Craigshill Thistle
Glasgow University v Woodside
Insch v Valleyfield
Kemnay Amateurs v Carnoustie Panmure YM
Kintore v Newshot
Newtonhill v Dailly
Stonehaven Athletic v Invergowrie
Syngenta v Rothie Rovers
Tarves v Anniesland
Tranent v Colony Park

Soccer World Premier Division

Cove Thistle v Sportsmans Club at Catto Park – O Lawrence
MS United v Old Aberdonians at Heathryfold Park – S Inverarity
RGU v Westdyke at Kaimhill (Astro) – G Cheyne

Soccer World Division One (North)

Bridge of Don v Ellon Amateurs at Inverdee – D Folganon
Burghmuir v BSFC at Strathburn Park, Inverurie – G Nelson
Continental v Alford at Webster Park – G Catto
Halliburton v University at Lawsondale (Grass) – M Anderson
Newburgh Thistle v Turriff Thistle at Gallowhills Park, Newburgh – R Melvin

Soccer World Division One (East)

Beacon Rangers v Kaimhill United at Bucksburn Academy – R McAllister
Dyce ICT Hydraulics v AC Mill Inn at Dyce Academy – R Nicolson
Ellon Thistle v Nicolls Amateurs at The Meadows, Ellon – D Taylor
Glendale v Tolbooth at Corbie Park, Maryculter – David Mitchell
Torphins v Sheddocksley at Pleasure Park, Kincardine o’Neil – P Hughes

Soccer World Division Two (North)

Abergeldie v FC Polska at Inverdee – A Barry
Ferryhill v Glentanar Reflex at Inverdee – D Moir
Feughside v Blackburn at Farquharson Park, Finzean – J Christie Jnr
Lads Club Amateurs v Cammachmore at Potterton – S McKenzie
Monymusk v Auchnagatt Barons at Deer Park, Monymusk – T Morris
University Colts v Theologians at Balgownie – C Christie

Soccer World Division Two (East)

Bon Accord City v Jesus House at Balgownie – J Fairley
Grammar FP’s v Glendale Youth at Rubislaw – P Farquhar
Great Western United v West End United at Kaimhill (Grass) – F Baird
Middlefield Wasps v Postal ALC at Beach Park, Balmedie – K Fordyce
St Marnans v Brig o’ Dee United at McRobert Park, Aberchirder – H Sleigh
University Strollers v Aboyne at Balgownie – I Wright

Kick-offs 2.00pm