Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 3rd November

RJM Sports Scottish Amateur Cup

Third Round

Dalziel HSFPs v Echt
Murieston United v Bervie Caledonian
Newport v Rothie Rovers
Tarves v Barrhead Arky at Hillhead Park, Tarves – S Hood

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

Second Round

Abergeldie v Glentanar Reflex at Inverdee – C McKay
BSFC v Kincorth at Balgownie – A Maclean
Faithlie United v Dyce ITC Hydraulics at James Ramsey Park, Fraserburgh – S McKenzie
FC Polska v RGU at Inverdee – I Donaldson
Old Aberdonians v Halliburton at Balgownie – G Nelson
Tolbooth v Burghmuir at Hazlehead – P Farquhar
West End United v Bridge of Don at Hazlehead – M Faggian

Kintore Trophy Centre Association Trophy

Second Round

MS United v St Laurence at Heathryfold Park – P Hughes
Westdyce v Cove Thistle at Strathburn Park, Inverurie – J Christie Jnr

Kintore Trophy Centre Dickie Trophy

Second Round

Monymusk v Glendale Youth at Deer Park, Monymusk – J Harper
University Strollers v Kemnay Amateurs at Balgownie – I Innes

Rainbow City Taxis Edmond Trophy

First Round

Blackburn v Jesus House at Hazlehead – R Nicolson

Rainbow City Taxis Hans Fyfe Trophy

First Round

Lads Club Amateurs v Middlefield Wasps at Potterton – J Fairley
St Marnans v Grammar FP’s at McRobert Park, Aberchirder – M Parrott

Rainbow City Taxis Premier Trophy

First Round

Newtonhill v Insch at Newton Park, Newtonhill – C Hancox

Quarter-Final

Stoneywood East End v Sportsmans Club at New Advocates Park – Derek Mitchell

Rainbow City Taxis Stephen Shield

Quarter-Final

Rattrays XI v Alford at Bucksburn Academy – G Cheyne

Rainbow City Taxis White Cup

Quarter-Final

JS XI v Sheddocksley at Groats Road – A Lovie
Kaimhill United v Tarves at Kaimhill (Grass) – M Anderson

Rainbow City Taxis Barclay Cook Cup

First Round

Colony Park v Brig o’ Dee United at Colony Park, Inverurie – A Leslie

Soccer World Premier Division

Woodside v Cowie Thistle at St Machar Academy – S Inverarity

Soccer World Division One (North)

Ellon Amateurs v Continental at The Meadows, Ellon – D Taylor
Newburgh Thistle v University at Gallowhills Park, Newburgh – T Morris

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Beacon Rangers at Jim Glennie Park, Stonehaven – W McLean
Glendale v Nicolls Amateurs at Corbie Park, Maryculter – Gary Thomson
Kaimhill United v Ellon Thistle at King George V Park, Banchory – M Anderson
Torphins v Banchory Amateurs at Kincardine O’Neill – S Middleton

Soccer World Division Two (North)

Ferryhill v Auchnagatt Barons at Inverdee – K Fordyce
Feughside v University Colts at Farquharson Park, Finzean – F Baird
Theologians v Cammachmore at Hazlehead – Ka Kuen Mo

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v Bon Accord City at Aboyne Green – H Sleigh
Great Western United v Kemnay Youth at Kaimhill (Grass) – G Catto
Postal ALC v Kintore at Webster Park – I Wright

Kick-offs 2.00pm