Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 20th October

RJM Sports Scottish Amateurs Cup

Second Round Replay

Rattrays XI v Arbroath HSFP at Bucksburn Academy – J Hunter

Kick-off 1.30pm

Soccer World North of Scotland Cup

First Round

Abergeldie v St Laurence at Inverdee – M Faggian
Blackburn v Stoneywood East End at TBC – A Leslie
Ellon Thistle v Cove Thistle at The Meadows, Ellon – D Taylor
Great Western United v Ferryhill at Kaimhill (Grass) – A Lovie
Kaimhill United v Continental at Kaimhill – P Farquhar
Kincorth v Ellon Amateurs at Inverdee – H Sleigh
Newtonhill v Kemnay Youth at Newton Park, Newtonhill – K Fordyce
Sheddocksley v Echt at Hazlehead – R Melvin
Woodside v Turriff Thistle at Inverdee – David Mitchell

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

Second Round

Westdyce v Cowie Thistle at Strathburn Park, Inverurie – Derek Mitchell

Kintore Trophy Centre Dickie Trophy

Second Round

Bon Accord City v Feughside at Balgownie – G Catto

Rainbow City Taxis White Cup

Quarter-Final

Banchory Amateurs v Beacon Rangers at King George V Park, Banchory – D Folganon
Dyce ITC Hydraulics v Glendale at Dyce Academy – A Barry

Rainbow City Taxis Castle Rovers Cup

Quarter-Final

Auchnagatt Barons v Monymusk at Auchnagatt – Greg Thomson
Faithlie United v Kemnay Amateurs at James Ramsey Park, Fraserburgh – S McKenzie
FC Polska v Stonehaven Athletic at Inverdee – O Lawrence
Glentanar Reflex v Cammachmore at Hazlehead – F Baird

Rainbow City Taxis Barclay Cook Cup

Quarter-Final

Kintore v Aboyne at Pleasure Park, Kintore – T Morris

Soccer World Premier Division

Insch v Old Aberdonians at Recreation Park – R Nicolson
Sportsmans Club v RGU at Arjo Wiggins Stoneywood Park – S Inverarity
Westdyke v MS United at Lawsondale (Astro), Westhill – K Taylor

Soccer World Division One (North)

Alford v Newburgh Thistle at Alford – L Henderson-Thynne
Bridge of Don v Burghmuir at Hazlehead – G Cheyne
University v BSFC at Balgownie – J Fairley

Soccer World Division One (East)

Nicolls Amateurs v JS XI at Denmore Park – A Maclean
Tolbooth v Torphins at Hazlehead – M Anderson

Soccer World Division Two (North)

Theologians v University Colts at Hazlehead – I Wright

Soccer World Division Two (East)

Brig O Dee United v Colony Park at Inverdee – G Nelson
University Strollers v Glendale Youth at Balgownie – P Hughes

Kick-offs 2.00pm (unless otherwise stated)