Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 13th October

RJM Sports Scottish Amateur Cup

Second Round Replay

Dailly v Newtonhill
Echt v East Dunbartonshire
Rattrays XI v Arbroath HSFP

Kick-offs 1.30pm

Soccer World North of Scotland Cup

First Round

Abergeldie v St Laurence at Inverdee – M Faggian
Alford v Bervie Caledonian at Alford – N Quinn
Auchnagatt Barons v Nicolls Amateurs at Auchnagatt – S McKenzie
Blackburn v Stoneywood East End at Pleasure Park, Blackburn – A Leslie
BSFC v Kintore at Balgownie – F Baird
Burghmuir v Sportsmans Club at Strathburn Park, Inverurie – A MacLean
Ellon Thistle v Cove Thistle at The Meadows, Ellon – D Taylor
Glendale Youth v Dyce ITC Hydraulics at Hazlehead – R Watson
Great Western United v Ferryhill at Kaimhill (Grass) – E Beattie
Halliburton v Lads Club at Lawsondale (Grass) – C Hancox
Insch v Feughside at Insch – I Innes
Kaimhill United v Continental at Kaimhill – P Farquhar
Kemnay Amateurs v Faithlie United at Kemnay Academy – S Finney
Kincorth v Ellon Amateurs at Tullos School – H Sleigh
MS United v AC Mill Inn at Heathryfold Park – P Hughes
Monymusk v Cowie Thistle at Deer Park, Monymusk – R Henderson
Newburgh Thistle v Cammachmore at Gallowhills Park, Newburgh – T Morris
Postal ALC v Aboyne at Webster Park – J Fairley
RGU v West End United at Kaimhill Astro – O Lawrence
Rothie Rovers v University at Rothienorman – D Folganan
Stonehaven Athletic v JS XI at Jim Glennie Park, Stonehaven – M Anderson
Tarves v FC Polska at Hillhead Park, Tarves – S Inverarity
Tolbooth v Brig O Dee United at Hazlehead – G Catto
Westdyke v Glendale at Lawsondale (Astro) – G Cheyne
Woodside v Turriff Thistle at St Machar Academy – David Mitchell

Soccer World Division One (North)

Bridge of Don v Westdyce at Hazlehead – R Melvin

Soccer World Division One (East)

Banchory Amateurs v Sheddocksley at King George V Park, Banchory – Derek Mitchell
Torphins v Beacon Rangers at Pleasure Park, Kincardine O’Neil – K Fordyce

Soccer World Division Two (North)

University Colts v Glentanar Reflex at Balgownie – C Christie

Soccer World Division Two (East)

Colony Park v St Marnans at Colony Park, Inverurie – I Wright
Jesus House v Middlefield Wasps at Inverdee – Ka Kuen Mo
Kemnay Youth v University Strollers at Bogbeth Park – J Christie Jnr

Kick-offs 2.00pm