Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Latest Cup Draws

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

Second Round

Abergeldie v Glentanar Reflex
AC Mill Inn v Westdyke
Beacon Rangers v Bon Accord City
Bervie Caledonian v Monymusk
BSFC v Kincorth
Continental v Ellon Thistle
Cove Thistle v Auchnagatt Barons
Faithlie United v Dyce ITC Hydraulics
FC Polska v RGU
Feughside v Banchory Amateurs
Grammar FP’s v Insch
Great Western United v Turriff Thistle
Kemnay Amateurs v Colony Park
Kintore v Newburgh Thistle
Lads Club Amateurs v Cammachmore
Middlefield Wasps v MS United
Newtonhill v JS XI
Nicolls Amateurs v University
Old Aberdonians v Halliburton
Postal ALC v Torphins
Rattrays XI v Aboyne
Sheddocksley v Ferryhill
Sportsmans Club v Glendale Youth
St Marnans v Glendale
Stonehaven Athletic v Woodside
Stoneywood East End v St Laurence
Tarves v Kemnay Youth
Tolbooth v Burghmuir
University Colts v Echt
University Strollers v Rothie Rovers
West End United v Bridge of Don
Westdyce v Cowie Thistle

Kintore Trophy Centre Association Trophy

Second Round

Banchory Amateurs v Stoneywood East End
Bervie Caledonian v Westdyke
Bridge of Don v Ellon Amateurs
BSFC v Dyce ITC Hydraulics
Continental v Old Aberdonians
Cowie Thistle v Echt
Ellon Thistle v Woodside
Glendale v Sheddocksley
MS United v St Laurence
Insch v AC Mill Inn
Kaimhill United v University or Nicolls Amateurs
MS United v St Laurence
Rattrays XI v Kincorth
Rothie Rovers v Sportsmans Club
Tolbooth v Newburgh Thistle
Torphins v Alford or Tarves
Westdyce v Cove Thistle

Kintore Trophy Centre Dickie Trophy

Second Round

Auchnagatt Barons v Faithlie United
Bon Accord City v Feughside
Glentanar Reflex v University Colts
Great Western United v Theologians
Kintore v Blackburn
Monymusk v Glendale Youth
Postal ALC v Jesus House
University Strollers v Kemnay Amateurs

Edmond Trophy

First Round

Alford v Ellon Amateurs
Blackburn v Jesus House
Brig o’ Dee United v Theologians

Bowie Cup

First Round

University or Nicolls Amateurs v JS XI

Hans Fyfe Trophy

First Round

Abergeldie v University Strollers or Brig o’ Dee United
Cammachmore v West End United
FC Polska v Colony Park
Kemnay Youth v Aboyne
Lads Club Amateurs v Middlefield Wasps
St Marnans v Grammar FP’s

Rainbow City Taxis Premier Trophy

Quarter-Finals

Cove Thistle v RGU
Cowie Thistle v Rothie Rovers
Newtonhill or Insch v Woodside
Stoneywood East End v Sportsmans Club

Rainbow City Taxis Stephen Shield

Quarter-Finals

Bervie Caledonian v Westdyce
Bridge of Don v Kincorth
Rattrays XI v Alford
Turriff Thistle v Halliburton

Rainbow City Taxis White Cup

Quarter-Finals

Banchory Amateurs v Beacon Rangers
Dyce ITC Hydraulics v Glendale
JS XI v Sheddocksley
Kaimhill United v Tarves

Rainbow City Taxis Castle Rover Cup

Quarter-Finals

Auchngatt Barons v Monymusk
Faithlie United v Kemnay Amateurs
FC Polska v Stonehaven Athletic
Glentanar Reflex v Cammachmore

Rainbow City Taxis Barclay Cook

Quarter-Finals

Grammar FP’s v Glendale Youth or St Marnans
Great Western United v Colony Park or Brig o’ Dee United
Kintore v Aboyne
Middlefield Wasps v Postal ALC