Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 29th September

Kintore Trophy Centre Dickie Trophy

First Round

Blackburn v Colony Park at Pleasure Park, Blackburn – Ka Kuen Mo

Rainbow City Taxis Stephen Shield

First Round

University v Alford at Balgownie – Derek Mitchell

Soccer World Premier Division

Cowie Thistle v RGU at Mineralwell Park, Stonehaven – G Cheyne
Newtonhill v Rothie Rovers at Newton Park, Newtonhill – I Donaldson
Old Aberdonians v Insch at Balgownie – N Munro
Westdyke v Stoneywood East End at Lawsondale (Astro) – D Folganon
Woodside v St Laurence at St Machar Academy – A Maclean

Soccer World Division One (North)

Burghmuir v Kincorth at Strathburn Park, Inverurie – S Middleton
Continental v Halliburton at Webster Park – A Leslie
Ellon Amateurs v Bervie Caledonian at The Meadows, Ellon – D Taylor
Newburgh Thistle v BSFC at Gallowhills Park, Newburgh – I Innes
Rattrays XI v Westdyce at Bucksburn Academy – K Fordyce
Turriff Thistle v Bridge of Don at The Haughs, Turriff – M Parrott

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v JS XI at Jim Glennie Park, Stonehaven – W McLean
Dyce ITC Hydraulics v Nicolls Amateurs at Dyce Academy – D Moir
Echt v Sheddocksley at Pleasure Park, Echt – David Mitchell
Glendale v Beacon Rangers at Corbie Park, Maryculter – M Anderson
Kaimhill United v Torphins at Kaimhill (Grass) – A Barry
Tarves v Banchory Amateurs at Hillhead Park, Tarves – R Nicolson
Tolbooth v Ellon Thistle at Inverdee – G Nelson

Soccer World Division Two (North)

Auchnagatt Barons v Lads Club Amateurs at Auchnagatt – S McKenzie
Faithlie United v Abergeldie at James Ramsey Park, Fraserburgh – R Watson
Feughside v Ferryhill at Farquharson Park, Finzean – P Hughes
Glentanar Reflex v University Colts at Inverdee – S Finney
Kemnay Amateurs v Cammachmore at Kemnay Academy – H Sleigh
Monymusk v FC Polska at Deer Park, Monymusk – R Melvin

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v Great Western United at Aboyne Green – C Christie
Grammar FP’s v Bon Accord City at Rubislaw – P Farquhar
Jesus House v Kemnay Youth at Inverdee – I Wright
Kintore v Postal ALC at Pleasure Park – G Catto
Middlefield Wasps v West End United at Beach Park, Balmedie – J Christie jnr
University Strollers v St Marnans at Balgownie – J Harper

Kick-offs 2.00pm