Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 22nd September

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

First Round

Alford v Banchory Amateurs at Alford – R Nicolson

Kintore Trophy Centre Association Trophy

First Round

University v Nicolls Amateurs at Balgownie – G Nelson
Westdyke v Burghmuir at Lawsondale (Astro) – S Middleton

Kintore Trophy Centre Dickie Trophy

First Round

Kemnay Youth v Faithlie United at Bogbeth Park – H Sleigh

Rainbow City Taxis Barclay Cook Cup

First Round

Great Western United v West End United at Kaimhill (Grass) – F Baird

Soccer World Premier Division

Cove Thistle v Newtonhill at Catto Park – Gary Thomson
RGU v Old Aberdonians at Kaimhill (Astro) – A Leslie
Sportsmans Club v Woodside at Arjo Wiggins Stoneywood Park – G Cheyne
St Laurence v MS United at Memorial Park, Laurencekirk – I Donaldson
Stoneywood East End v Cowie Thistle at New Advocates Park – K Taylor

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian v Rattrays XI at Booth Park, Gourdon – W McLean
BSFC v Kincorth at Balgownie – J Fairley
Halliburton v Turriff Thistle at Lawsondale (Grass) – Derek Mitchell
Newburgh Thistle v Continental at Gallowhills Park, Newburgh – D Taylor
Westdyce v Bridge of Don at Strathburn Park, Inverurie – M Parrott

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Tarves at Jim Glennie Park, Stonehaven – E Taylor
Beacon Rangers v Tolbooth at Bucksburn Academy – S Inverarity
Ellon Thistle v Kaimhill United at The Meadows, Ellon – S McKenzie
JS XI v Echt at Groats Road – D Folganon
Sheddocksley v Glendale at St Machar Academy – T Morris
Torphins v Dyce ICT Hydraulics at Pleasure Park, Kincardine O’Neil – M Anderson

Soccer World Division Two (North)

Abergeldie v Lads Club Amateurs at Inverdee – P Farquhar
Cammachmore v Auchnagatt Barons at Newton Park, Newtonhill – A Barry
FC Polska v Feughside at Inverdee – R McAllister
Ferryhill v University Colts at Inverdee – R Watson
Glentanar Reflex v Stonehaven Athletic at Hazlehead – J Christie Jnr
Theologians v Kemnay Amateurs at Hazlehead – I Wright

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v Kintore at Aboyne Green – Ka Kuen Mo
Bon Accord City v Colony Park at Balgownie – I Innes
Brig o’ Dee United v University Strollers at Inverdee – C Christie
Jesus House v Glendale Youth at Inverdee – L Henderson-Thynne
St Marnans v Grammar FP’s at McRobert Park, Aberchirder – E Coutts

Kick-offs 2.00pm