Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 15th and 16th September

Kintore Trophy Centre Association Trophy

First Round

RGU v Rothie Rovers Kaimhill (Astro) – M Anderson
St Laurence v Beacon Rangers Memorial Park, Laurencekirk – W McLean

Rainbow City Taxis Castle Rovers Cup

First Round

Stonehaven Athletic v University Colts at Jim Glennie Park< Stonehaven – E Taylor

Soccer World Premier Division

Cowie Thistle v MS United at Minerarwell Park, Stonehaven – D Folganon
Newtonhill v Woodside at Newton Park, Newtonhill – Derek Mitchell
Old Aberdonians v Cove Thistle at Balgownie – K Taylor
Westdyke v Sportsmans Club at Lawsondale, Westhill – N Munro

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian v Turriff Thistle at Booth Park, Gourdon – C Hancox
Bridge of Don v Newburgh Thistle at Hazlehead – F Baird
BSFC v Westdyce at Balgownie – A Maclean
Burghmuir v Alford at Strathburn Park, Inverurie – E Coutts
Kincorth v Ellon Amateurs at Tullos School – T Morris
Rattrays XI v Continental at Bucksburn Academy – N Quinn

Soccer World Division One (East)

Banchory Amateurs v Nicolls Amateurs at King George V Park, Banchory – R Melvin
Echt v AC Mill Inn at Pleasure Park, Echt – K Fordyce
Ellon Thistle v Sheddocksley at The Meadows, Ellon – S McKenzie
Kaimhill United v Glendale at Kaimhill (Grass) – R McAllister
Tarves v Torphins at Hillhead Park, Tarves – D Taylor
Tolbooth v JS XI at Hazlehead – R Henderson

Soccer World Division Two (North)

Auchnagatt Barons v Glentanar Reflex at Auchnagatt – J Fairley
Faithlie United v Ferryhill at James Ramsey Park, Fraserburgh – I Innes
Lads Club Amateurs v Feughside at Potterton – C Christie
Monymusk v Cammachmore at Deer Park, Monymusk – H Sleigh
Theologians v Abergeldie at Hazlehead – S Finney

Soccer World Division Two (East)

Glendale Youth v St Marnans at Hazlehead – Ka Kuen Mo
Grammar FP’s v Kemnay Youth at Rubislaw – P Farquhar
Jesus House v Brig o’ Dee United at Hazlehead – C McKay
Kintore v Bon Accord City at Pleasure Park, Kintore – R Watson
Middlefield Wasps v Aboyne at Beach Park, Balmedie – M Parrott
Postal ALC v Colony Park at Webster Park – J Harper
University Strollers v Great Western United at Balgownie – A Barry

Kick-offs 2.00pm

Sunday 16th September

Ian Napier Memorial Shield Final

Stoneywood East End v Insch at Glenury Park, Stonehaven – Gary Thomson; R Melvin, C Hancox, S Inverarity

Kick-off 2.00pm