Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 25th August

Aberdeen FC Trophy

First Round

Ellon Amateurs v Woodside at The Meadows, Ellon – S Inverarity
Kaimhill United v Newtonhill at Kaimhill (Grass) – Gary Thomson

Kintore Trophy Centre Dickie Trophy

First Round

Abergeldie v Theologians at Inverdee – J Fairley
Auchnagatt Barons v Lads Club Amateurs at Auchnagatt – Greg Thomson
Ferryhill v Postal ALC at Inverdee – G Nelson
Feughside v FC Polska at Farquharson Park, Finzean – E Taylor
Kintore v Cammachmore at Pleasure Park, Kintore – T Morris
Monymusk v St Marnans at Deer Park, Monymusk – R Melvin

Rainbow City Taxis Premier Trophy

First Round

Cowie Thistle v Old Aberdonians at Mineralwell Park, Stonehaven – D Folganon
Rothie Rovers v MS United at Rothienorman – David Mitchell

Rainbow City Taxis White Cup

First Round

Beacon Rangers v Echt at Bucksburn Academy – R Nicolson
Tarves v Nicolls Amateurs at Hillhead Park – S McKenzie

Soccer World Premier Division

Cove Thistle v Westdyke at Catto Park – A Leslie
Insch v Stoneywood East End at Recreation Park, Insch – C McKay
St Laurence v Sportsmans Club at Memorial Park, Laurencekirk – G Cheyne

Soccer World Division One (North)

Burghmuir v Rattrays XI at Strathburn Park, Inverurie – H Sleigh
Continental v Bridge of Don at Webster Park – S Middleton
Halliburton v Newburgh Thistle at Lawsondale (Grass), Westhill – N Munro
Kincorth v Westdyce at Tullos School – A Maclean
Turriff Thistle v Alford at The Haughs, Turriff – M Parrott

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Ellon Thistle at Jim Glennie Park, Stonehaven – R Henderson
Glendale v Dyce ITC Hydraulics at Corbie Park, Maryculter – K Taylor
Sheddocksley v Banchory Amateurs at Hazlehead – M Anderson

Soccer World Division Two (North)

Blackburn v Faithlie United at Inverdee – P Hughes
Glentanar Reflex v Kemnay Amateurs at Hazlehead – C Christie

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v Kemnay Youth at Aboyne Green – C Hancox
Brig o’ Dee United v Great Western United at Inverdee – G Catto
Glendale Youth v Bon Accord City at Hazlehead – Ka Kuen Mo
Grammar FP’s v Middlefield Wasps at Hazlehead – A Barry
West End United v Colony Park at Hazlehead – K Fordyce

Kick-offs 2.00pm