Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 18th August

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

First Round

MS United v Brig o’ Dee United at Heathryfold Park – Gary Thomson

Rainbow City Taxis Premier Trophy

First Round

Westdyke v Stoneywood East End at Lawsondale (3G) – K Taylor

Rainbow City Taxis Stephen Shield

First Round

Bridge of Don v Burghmuir at Inverdee – N Munro
Ellon Amateurs v Westdyce at The Meadows, Ellon – D Taylor
Rattrays XI v Continental at Hazlehead – R McAllister
Turriff Thistle v BSFC at The Haughs, Turriff – S McKenzie

Rainbow City Taxis White Cup

First Round

AC Mill Inn v Dyce ITC Hydraulics at Jim Glennie Park, Stonehaven – G Cheyne
Sheddocksley v Torphins at Hazlehead – Derek Mitchell

Rainbow City Taxis Castle Rovers Cup

First Round

Blackburn v Glentanar Reflex at Inverdee – R Melvin
Cammachmore v Abergeldie at Newton Park, Newtonhill – A Lovie
Faithlie United v Feughside at James Ramsay Park, Fraserburgh – T Morris
Ferryhill v Auchnagatt Barons at Inverdee – F Baird
Lads Club Amateurs v Kemnay Amateurs at Potterton – S Inverarity
Theologians v Monymusk at Hazlehead – E Beattie

Rainbow City Taxis Barclay Cook Cup

First Round

Bon Accord City v Grammar FP’s at Inverdee – R Watson
Glendale Youth v St Marnans at Hazlehead – C Christie
Kemnay Youth v Postal ALC at Bogbeth Park – E Coutts
Kintore v Jesus House at Pleasure Park, Kintore – A Maclean

Soccer World Premier Division

Cove Thistle v Rothie Rovers at Catto Park – D Folganon
St Laurence v Newtonhill at Memorial Park, Laurencekirk – M Anderson

Soccer World Division One (North)

Alford v Kincorth at Alford – A Leslie
Halliburton v Bervie Caledonian at Lawsondale (Grass) – David Mitchell

Soccer World Division One (East)

Glendale v Echt at Corbie Park, Maryculter – C Hancox
JS XI v Ellon Thistle at Hazlehead – A Barry

Soccer World Division Two (North)

FC Polska v Stonehaven Athletic at Inverdee – Ka Kuen Mo

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v West End United at Aboyne Green – E Taylor
Middlefield Wasps v Colony Park at Beach Park, Balmedie – R Henderson

Kick-offs 2.00pm