Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 28th April

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

Fourth Round

Cove Thistle v Alford at Catto Park – C Hancox
St Laurence v Woodside at Laurencekirk – I Donaldson
Westdyke v Bervie Caledonian at Lawsondale – Gary Thomson

Rainbow City Taxis Edmond Trophy

Semi-Final

Postal ALC v Burghmuir at Webster Park – G Catto

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Quarter-Final

Newtonhill v Beacon Rangers at Newton Park, Newtonhill – W McLean

Soccer World Premier Division

Banchory Amateurs v Ellon Amateurs at King George V Park, Banchory – D Folganon
Cowie Thistle v Sportsmans Club at Mineralwell Park, Stonehaven – M Anderson
Echt v RGU at Pleasure Park, Echt – N Quinn
Old Aberdonians v Westhill at Balgownie – S Inverarity
University v MS United at Balgownie – K Fordyce

Soccer World Division One (North)

Rattrays XI v Kincorth at Bucksburn Academy – K Taylor
Sheddocksley v Stonehaven Athletic at Hazlehead – C McKay
Stoneywood East End v Nicolls Amateurs at New Advocates Park – A Lovie

Soccer World Division One (East)

Blackburn v Don Athletic at Pleasure Park, Blackburn – S Middleton
Bridge of Don v Kaimhill United at Westfield Park – J Fairley
Bon Accord City v Insch at Woodside Sports Complex – P Hughes
Westdyce v Halliburton at Strathburn Park, Inveruruie – H Sleigh

Soccer World Division Two (North)

Glentanar Reflex v Faithlie United at Hazlehead – G Nelson
Turriff Thistle v Continental at The Haughs, Turriff – I Innes

Soccer World Division Two (East)

Dyce ITC Hydraulics v Auchnagatt Barons at Dyce Academy – N Munro
FC Polska v Torphins at Inverdee – I Wright
Great Western United v BSFC at Kaimhill (Grass) – F Baird
Lads Club Amateurs v University Colts at Potterton – D Taylor
Tolbooth v Powis at Hazlehead – A Barry

Soccer World Division Three

AFC Murdos v West End United at Hazlehead – D Moir
Ferryhill v Jesus House at Inverdee – D Hall
Feughside v Theologians at Farquharson Park, Finzean – E Taylor
Kemnay Youth v Glendale Youth at Bogbeth Park, Kemnay – M Parrott
Monymusk v Grammar FPs at Deer Park, Monymusk – Ka Kuen Mo
St Marnans v Kemnay Amateurs at McRobert Park, Aberchirder – R Nicolson

All kick-off 2.00pm