Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

FIxtures for 21st and 22nd April

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

Fourth Round

Don Athletic v Continental at Westfield Park – C McKay
RGU v Tarves at Kaimhill (Astro) – J Kennedy

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Third Round

Newtonhill v Alford at Newton Park, Newtonhill – C Hancox
Stoneywood East End v Cowie Thistle at New Advocates Park – J Guyan

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Quarter-Final

Glentanar Reflex v Tolbooth at Hazlehead – David Mitchell

Rainbow City Taxis Bowie Cup

Semi-Final

Halliburton v Westhill at Lawsondale – S Middleton
St Laurence v Burghmuir at Memorial Park, Laurencekirk – E Taylor

Rainbow City Taxis Premier Trophy

Final

Woodside v Cove Thistle at Spain Park – G Cheyne; K Taylor, S Inverarity, D Nicolson (6.00pm kick-off)

Soccer World Premier Division

Banchory Amateurs v MS United at King George V Park, Banchory – W McLean
Echt v Rothie Rovers at Pleasure Park – I Wright
Ellon Amateurs v Sportsmans Club at The Meadows, Ellon – D Taylor
Old Aberdonians v University at Balgownie – S McKenzie

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers v Kincorth at Bucksburn Academy – G Catto
Newburgh Thistle v Nicolls Amateurs at Gallowhills Park, Newburgh – J Fairley
Rattrays XI v Sheddocksley at Hazlehead – A Lovie
Torry Amateurs v Bervie Caledonian at Tullos School – D Folganon

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Westdyke at Stonehaven (Astro) – M Anderson
Bon Accord City v Ellon Thistle at Woodside Sports Complex – F Baird
Bridge of Don v Glendale at Hazlehead – W McLean
Kaimhill United v Insch at Kaimhill (Grass) – Gary Thomson
Westdyce v Blackburn at Strathburn Park, Inverurie – N Munro

Soccer World Division Two (North)

JS XI v University Strollers at Inverdee – S Finney
Postal ALC v Abergeldie at Webster Park – D Moir
Turriff Thistle v Kintore at The Haughs, Turriff – E Coutts

Soccer World Division Two (East)

Auchnagatt Barons v Torphins at Auchnagatt – Greg Thomson
BSFC v Powis at Balgownie – R Melvin
Lads Club Amateurs v Dyce ITC Hydraulics at Potterton – I Innes
University Colts v Great Western United at Balgownie – A Barry

Soccer World Division Three

Feughside v Ferryhill at Farquharson Park, Finzean – Ka Kuen Mo
Glendale Youth v Middlefield Wasps at Hazlehead – G Nelson
Jesus House v Kemnay Youth at Inverdee – C Christie
Kemnay Amateurs v Grammar FP’s at Kemnay Academy – H Sleigh
St Marnans v Theologians at McRobert Park, Aberchirder – A Leslie
West End United v AFC Murdos at Hazlehead – P Farquhar

Kick-offs 2.00pm (unless otherwise stated)

Sunday 22nd April 2018

Inter League Trophy Final

Lothian & Edinburgh AFA v Aberdeenshire AFA at Falkirk Stadium

Bus leaves at 8.30am – all welcome.