Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 16th to 19th April

Monday 16th April

Soccer World Premier Division

Cove Thistle v Sportsmans Club at Catto Park – Gary Thomson
Cowie Thistle v Old Aberdonians at Mineralwell Park – K Taylor
MS United v Rothie Rovers at Heathryfold – G Cheyne
University v Newtonhill at Balgownie – A Lovie
Woodside v Ellon Amateurs at St Machar Academy – Duncan Nicolson

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers v Stoneywood East End at Bucksburn Academy – G Catto
Newburgh Thistle v Burghmuir at Gallowhills Park – R Nicolson
Sheddocksley v Bervie Caledonian at Sheddocksley – K Fordyce
St Laurence v Torry Amateurs at Memorial Park, Laurencekirk – W McLean
Tarves v Rattrays XI at Hillhead Park – S McKenzie

Soccer World Division One (East)

Bridge of Don v Blackburn at Westfield Park – S Inverarity
Ellon Thistle v Halliburton at The Meadows, Ellon – J Fairley
Insch v Don Athletic at Recreation Park – R Melvin
Kaimhill United v Alford at Kaimhill (Grass) – F Baird
Westdyke v Glendale at Lawsondale – Ka Kuen Mo

Soccer World Division Two (North)

Continental v Turriff Thistle at Webster Park – D Moir
Glentanar Reflex v West End at Inverdee – I Innes
JS XI v Faithlie United at Groats Road –
Kintore v Abergeldie at Pleasure Park, Kintore – A Leslie
University Strollers v Postal ALC at Balgownie – J Guyan

Soccer World Division Two (East)

Auchnagatt Barons v Colony Park at Auchnagatt – D Taylor
Powis v Great Western United at Inverdee – I Donaldson
Tolbooth v FC Polska at Inverdee – A Barry
University Colts v Torphins at Balgownie – D Hall

Soccer World Division Three

Ferryhill v Glendale Youth at Inverdee – S Finney
Feughside v Middlefield Wasps at Farquharson Park, Finzean – David Mitchell
Jesus House v AFC Murdos at Inverdee – Derek Mitchell
St Marnans v Monymusk at McRobert Park, Aberchirder – H Sleigh
Theologians v Kemnay Youth at Sheddocksley – P Farquhar
West End United v Kemnay Amateurs at Sheddocksley – C Auton

Wednesday 18th April

Soccer World Premier Division

Cowie Thistle v Westhill at Mineralwell Park, Stonehaven – G Cheyne
MS United v Cove Thistle at Heathryfold Park – David Mitchell
Newtonhill v Echt at Newton Park, Newtonhill – D Nicolson
Sportsmans Club v Old Aberdonians at Clark Commercials Park – N Quinn
Rothie Rovers v Ellon Amateurs at Rothienorman – J Kennedy
University v RGU at Balgownie – D McKenzie
Woodside v Banchory Amateurs at St Machar Academy – D Folganon

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers v Nicolls Amateurs at Bucksburn Academy – D Hall
Burghmuir v Rattrays XI at Strathburn Park, Inverurie – S Middleton
Newburgh Thistle v Torry Amateurs at Gallowhills Park, Newburgh – A Cook
Tarves v Stonehaven Ahtletic at Hillhead Park, Tarves – A Leslie

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Alford at Stonehaven (Astro) – C Hancox
Don Athletic v Bridge of Don at Westfield Park – J Fairley
Glendale v Kaimhill United at Corbie Park, Maryculter – M Anderson
Halliburton v Insch at Lawsondale, Westhill – K Taylor
Westdyce v Ellon Thistle at Strathburn Park, Inverurie – H Sleigh

Soccer World Division Two (North)

Abergeldie v University Strollers at Inverdee – G Nelson
JS XI v Faithlie United at Inverdee – C Christie
Postal ALC v Continental at Webster Park – C McKay
Turriff Thistle v Glentanar Reflex at The Haughs, Turriff – E Coutts

Soccer World Division Two (East)

Colony Park v Powis at Colony Park, Inverurie – M Parrott
University Colts v Tolbooth at Balgownie – I Wright

Soccer World Division Three

AFC Murdos v St Marnans at Inverdee – O Lawrence
Glendale Youth v Theologians at Inverdee – L Henderson-Thynne
West End United v Jesus House at Inverdee – P Hughes

Thursday 19th April

Soccer World North of Scotland Cup Semi-Final

St Laurence v Westdyke at New Advocates Park – S Inverarity; A Leslie, R Melvin, I Innes

Kick-offs 6.30pm