Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Results for 14th to 18th March

Wednesday 14th March

Soccer World Division Two (North)

Faithlie United 1 – 2 Kintore

Saturday 17th March

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy Second Round

MS United 0 – 3 AC Mill Inn

Third Round

Bervie Caledonian 2 – 0 Bon Accord City
Don Athletic 7 – 0 Dyce ITC Hydraulics
Faithlie United 1 – 12 Woodside
Kincorth 0 – 7 Old Aberdonians
Monymusk 0 – 5 Tarves
Stonehaven Athletic scr. – w.o. Cove Thistle
Tolbooth 7 – 1 Aboyne
Torry Amateurs 2 – 5 Sportsmans Club

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy Second Round

Newburgh Thistle 2 – 5 RGU (AET)

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy Quarter-Final

Turriff Thistle 2 – 1 West End

Rainbow City Taxis Edmond Trophy Quarter-Final

Echt 2 – 7 Newtonhill
Glentanar Reflex 4 – 4 FC Polska (AET), Glentanar Reflex won 3-0 on penalties
Postal ALC x – x Huntly Amateurs
Theologians 4 – 8 Burghmuir

Rainbow City Taxis White Cup Semi-Final

Glendale 2 – 3 Insch (AET)

Rainbow City Taxis Chattan Rovers Cup Final

St Marnans 1 – 0 Kemnay Youth

Soccer World Premier Division

Ellon Amateurs 1 – 2 Cowie Thistle
Rothie Rovers 5 – 1 Westhill
University 4 – 3 Banchory Amateurs

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers P – P Stoneywood East End
Sheddocksley 2 – 0 Rattrays XI

Soccer World Division One (East)

Halliburton P – P Kaimhill United
Westdyce P – P Alford

Soccer World Division Two (North)

Abergeldie 1 – 5 Kintore
JS XI P – P University Strollers

Soccer World Division Two (East)

Great Western United P – P Colony Park
Powis 4 – 4 Auchnagatt Barons
Torphins P – P BSFC
University Colts 0 – 2 Lads Club Amateurs

Soccer World Division Three

Feughside P – P Glendale Youth
Jesus House 1 – 3 Ferryhill
Kemnay Amateurs 1 – 1 West End United
Middlefield Wasps 1 – 5 Grammar FP’s

Sunday 18th March

Soccer World North of Scotland Cup Semi-Final

St Laurence P – P Westdyke