Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 6th January

RJM Sports Scottish Amateur Cup

Fourth Round

Thorn Athletic v MS United

Fifth Round

Pennies v St Laurence (Kick-off 2.00pm)

Soccer World North of Scotland Cup

Second Round

Insch v Sheddocksley at Recreation Park, Insch – S McKenzie

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

Second Round

Auchnagatt Barons v Monymusk at Auchnagatt – Greg Thomson
Bervie Caledonian v West End United at Booth Park, Gourdon – M Anderson
Cove Thistle v Rothie Rovers at Catto Park – I Donaldson
Dyce ICT Hydraulics v Great Western United at Dyce Academy (3G) – G Nelson
Feughside v Kemnay Youth at Farquharson Park, Finzean – R Melvin
Halliburton v Kincorth at Lawsondale – N Quinn
Jesus House v Alford at Inverdee – R Henderson
JS XI v Stonehaven Athletic at Hazlehead – K Fordyce
Kintore v Ellon Amateurs at Pleasure Park, Kintore – A Leslie
Lads Club Amateurs v Rattrays XI at Potterton – A Maclean
Middlefield Wasps v Westdyke at Hazlehead – A Barry
Tolbooth v University Strollers at Hazlehead – S Inverarity
Torry Amateurs v West End at Inverdee – G Cheyne
Turriff Thistle v Cowie Thistle at The Haughs,Turriff – H Sleigh
Westhill v Old Aberdonians at Westdyke Community Centre – Ka Kuen Mo
Woodside v Westdyce at Hazlehead – A Lovie

 

Rainbow City Taxis Edmond Trophy

Second Round

Ferryhill v Glentanar Reflex at Inverdee – P Farquhar
Theologians v Glendale Youth at Hazlehead – D Moir

Rainbow City Taxis Stephen Shield

Quarter-Final

Tarves v Nicolls Amateurs at Hillhead Park, Tarves – J Fairley

Rainbow City Taxis Barclay Cook Cup

Quarter-Final

Torphins v Powis at Pleasure Park, Kincardine O’Neil – O Lawrence

Soccer World Premier Division

Banchory Amateurs v Newtonhill at King George V Park, Banchory – David Mitchell
Echt v Sportsmans Club at Pleasure Park, Echt – K Murray
RGU v University at Kaimhill (3G) – Gary Thomson

Soccer World Division One (North)

Burghmuir v Beacon Rangers at Strathburn Park, Inverurie – S Middleton
Stoneywood East End v Newburgh Thistle at New Advocates Park – I Wright

Soccer World Division One (East)

Blackburn v Bridge of Don at Pleasure Park, Blackburn – M Parrott
Ellon Thistle v AC Mill Inn at The Meadows, Ellon – D Taylor
Glendale v Kaimhill United at Corbie Park, Maryculter – W McLean

Soccer World Division Two (North)

Faithlie United v Continental at Fraserburgh Links – I Innes
Huntly Amateurs v Abergeldie at The Meadows, Huntly – R Nicolson
Postal ALC v Balmedie at Webster Park – J Guyan

Soccer World Division Two (East)

BSFC v Colony Park at Hazlehead – G Catto
FC Polska v Aboyne at Inverdee – P Hughes

Soccer World Division Three

AFC Murdos v Grammar FP’s at Hazlehead – C Christie
St Marnans v Kemnay Amateurs at McRobert Park, Aberchirder – E Coutts

Kick-offs 1.30pm unless otherwise stated