Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 11th November

RJM Sports Scottish Amateur Cup

Third Round Replays

Claremont v St Laurence
MS United v Clydebank at Heathryfold – D Folganon
Old Aberdonians v Harestanes at Balgownie – K Taylor
Rothie Rovers v Barnhill at Rothienorman – Derek Mitchell

Soccer World North of Scotland Cup

Second Round

Rattrays XI v Lads Club Amateurs at Bucksburn Academy – A Leslie

North East Sports and All Memorabilia Association Trophy

Second Round

Stoneywood East End v Westdyce at New Advocates Park – G Nelson

North East Sports and All Memorabilia Dickie Trophy

Second Round

Balmedie v Kintore at Potterton – C Christie
Faithlie United v Middlefield Wasps at James Ramsay Park, Fraserburgh – D Nicolson
JS XI v Jesus House at Groats Road – A Barry
Torphins v Postal ALC at Pleasure Park, Kincardine O’Neil – W McLean

Rainbow City Taxis Chattan Rovers Cup

Quarter-Final

Glendale Youth v Kemnay Youth at Hazlehead – Ka Kuen Mo

Soccer World Premier Division

Banchory Amateurs v University at King George V Park, Banchory – E Taylor
RGU v Ellon Amateurs at Kaimhill (3G) – David Mitchell
Sportsmans Club v Echt at Clark Commercials Park – A Lovie
Westhill v Cowie Thistle at Westdyke Community Centre – C McKay
Woodside v Newtonhill at St Machar Academy – A Maclean

Soccer World Division One (North)

Burghmuir v Kincorth at Strathburn Park, Inverurie – S Middleton
Nicolls Amateurs v Stonehaven Athletic at Denmore Park – R Melvin
Sheddocksley v Newburgh Thistle at Hazlehead – R Watson
Tarves v Bervie Caledonian at Hillhead Park, Tarves – I Innes
Torry Amateurs v Beacon Rangers at Tullos School – Gary Thomson

Soccer World Division One (East)

Bon Accord City v Bridge of Don at Woodside Sports Complex – P Farquhar
Don Athletic v Blackburn at Westfield Park – J Kennedy
Ellon Thistle v Alford at The Meadows, Ellon – D Taylor
Halliburton v Glendale at Lawsondale – N Quinn
Insch v Granite City at Recreation Park, Insch – R Nicolson
Kaimhill United v Westdyke at Kaimhill (Grass) – G Cheyne

Soccer World Division Two (North)

Abergeldie v Huntly Amateurs at Inverdee – S Inverarity
Continental v University Strollers at Webster Park – K Fordyce
Glentanar Reflex v Turriff Thistle at Hazlehead – I Donaldson

Soccer World Division Two (East)

BSFC v Auchnagatt Barons at Balgownie – S McKenzie
Colony Park v Tolbooth at Colony Park, Inverurie – E Coutts
Dyce ITC Hydraulics v University Colts at Dyce Academy – D Hall
FC Polska v Great Western United at Inverdee – J Guyan

Soccer World Division Three

Feughside v AFC Murdos at Farquharson Park, Finzean – C Hancox
Kemnay Amateurs v Monymusk at Kemnay Academy – M Parrott
St Marnans v Theologians at McRobert Park, Aberchirder – H Sleigh

Kick-offs 1.30pm