Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 9th September

Rainbow City Taxis Aberdeen FC Trophy

First Round

Balmedie v St Laurence at Potterton – S Inverarity
Colony Park v FC Polska at Colony Park – E Coutts
Insch v Glendale Youth at Insch – J Guyan
University Strollers v Auchnagatt Barons at Inverdee – D Moir

North East Sports and All Memorabilia Association Trophy

First Round

MS United v Halliburton at Heathryfold – G Catto
Torry Amateurs v Granite City at Tullos – R Henderson
Westdyke v Stonehaven Athletic at Lawsondale – N Quinn

North East Sports and All Memorabilia Dickie Trophy

First Round

Continental v Aboyne at Webster Park – J Kennedy
Feughside v West End United at Feughside – R Melvin
Huntly Amateurs v St Marnans at Huntly – A Leslie
Kemnay Amateurs v Postal at Kemnay Academy – K Murray

Rainbow City Taxis White Cup

First Round

Westdyce v Alford at Strathburn Park, Inverurie – S Middleton

Rainbow City Taxis Barclay Cook Cup

First Round

University Colts v Lads Club Amateurs at Inverdee – F Baird

Soccer World Premier Division

Banchory Amateurs v Old Aberdonians at King George VI Park, Banchory – M Anderson
Cowie Thistle v Cove Thistle at Stonehaven – C Hancox
Echt v Ellon Amateurs at Echt – C McKay
Newtonhill v Westhill at Newtonhill – E Taylor
Woodside v Sportsmans Club at St Machar Academy – K Taylor

Soccer World Division One (North)

Kincorth v Newburgh Thistle at Kincorth Academy – Gary Thomson
Sheddocksley v Stoneywood East End at Inverdee – David Mitchell
Tarves v Nicolls Amateurs at Tarves – D Taylor
Rattrays XI v Burghmuir at Inverdee – D Folganon

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Bon Accord City at Stonehaven (3G) – M Kerrigan
Blackburn v Glendale at Blackburn – Ka Kuen Mo
Don Athletic v Kaimhill United at Westfield Park – A Maclean
Ellon Thistle v Bridge of Don at The Meadows, Ellon – S McKenzie

Soccer World Division Two (North)

Faithlie United v Abergeldie at Fraserburgh – Greg Thomson
Glentanar Reflex v Turriff Thistle at Sheddocksley – D Hall
JS XI v West End at Groats Road – C Christie

Soccer World Division Two (East)

BSFC v Powis at Inverdee – A Barry
Dyce ICT Hydraulics v Tolbooth at Dyce Academy – J Fairley
Great Western United v Torphins at Kaimhill (Grass) – D McKenzie

Soccer World Division Three

Grammar FP’s v AFC Murdos at Rubislaw – G Nelson
Monymusk v Ferryhill at Monymusk – I Wright
Theologians v Jesus House at TBC – A Lovie

Kick-offs 2.00pm