Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 30th September

RJM Sport Scottish Amateur Cup

Second Round

Abergeldie v Glentanar Reflex at Inverdee – A Barry
AC Mill Inn v Newburgh Thistle at Stonehaven (3G) – G Catto
Alford v Aboyne at Alford – C Christie
Auchnagatt Barons v Westdyce at Auchngatt – I Donaldson
Banchory Amateurs v BSFC at King George V Park, Banchory – J Fairley
Bridge of Don v MS United at Westfield Park – D Folganon
Burghmuir v Faithlie United at Strathburn Park, Inverurie – K Fordyce
Cowie Thistle v Stonehaven Athletic at Stonehaven – J Guyan
Glendale v Wesdyke at Corbie Park, Maryculter – R Henderson
Glendale Youth v Rothie Rovers at Hazlehead – P Hughes
Kintore v Colony Park at Kintore – A MacLean
Old Aberdonians v Ferryhill at Balgownie – S Inverarity
Powis v Kemnay Amateurs at St Machar Academy – J Kennedy
Rattrays XI v Middlefield Wasps at Bucksburn Academy – K Murray
Sheddocksley v Stoneywood East End at Hazlehead – R Melvin
St Laurence v Blackburn at Laurencekirk – Derek Mitchell
Tarves v Granite City at Tarves – A Lovie
Theologians v Bervie Caledonian at Hazlehead – David Mitchell
Tolbooth v Balmedie at Hazlehead – Gary Thomson
West End United v Monymusk at Hazlehead – A Leslie

Soccer World Premier Divison

Cove Thistle v Woodside at Catto Park – W McLean
Newtonhill v Westhill at Newtonhill – M Anderson
RGU v Sportsmans Club at Kaimhill (3G) – N Quinn
University v Echt at Balgownie – M Kerrigan

Soccer World Divison One (North)

Kincorth v Beacon Rangers at Kincorth Academy – I Wright

Soccer World Divison One (East)

Ellon Thistle v Don Athletic at The Meadows, Ellon – S McKenzie
Halliburton v Kaimhill United at Lawsondale – C McKay
Insch v Bon Accord City at Insch – H Sleigh

Soccer World Divison Two (North)

Huntly Amateurs v Continental at Huntly – E Coutts
Postal ALC v West End at Webster Park – P Farquhar
University Strollers v JS XI at Balgownie – I Innes

Soccer World Divison Two (East)

Dyce ICT Hydraulics v FC Polska at Dyce Academy – D Hall
Lads Club Amateurs v Great Western United at Potterton – D Taylor
Torphins v University Colts at Kincardine O’Neil – E Taylor

Soccer World Divison Three

Feughside v St Marnans at Feughside – C Hancox
Grammar FP’s v Kemnay Youth at Rubislaw – Ka Kuen Mo
Jesus House v AFC Murdos at Inverdee – F Baird

Kick-offs 2.00pm