Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 26th August

Aberdeen FC Trophy

First Round

Kemnay Amateurs v Great Western United at Kemnay Academy – M Parrott

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

First Round

Bon Accord City v Rattrays XI at Woodside Sports Complex – K Murray

Rainbow City Taxis Stephen Shield

First Round

Burghmuir v Tarves at Strathburn Park, Inverurie – A Leslie
Torry Amateurs v Sheddocksley at Tullos School – A Lovie
Newburgh Thistle v Bervie Caledonian at Gallowhill Park – A Maclean

Rainbow City Taxis White Cup

First Round

AC Mill Inn v Blackburn at Stonehaven (3G) – W McLean
Bridge of Don v Granite City at Inverdee – Derek Mitchell

Rainbow City Taxis Castle Rovers Cup

First Round

Faithlie United v Balmedie at Fraserburgh – S McKenzie
Glentanar Reflex v Continental at Hazlehead – P Farquhar

Rainbow City Taxis Barclay Cook Cup

First Round

Tolbooth v BSFC at Hazlehead – R Henderson

Rainbow City Taxis Chattan Rovers Cup

First Round

Ferryhill v Jesus House at Inverdee – C McKay
Glendale Youth v West End United at Hazlehead – J Kennedy
St Marnans v Grammar FP’s at McRobert Park, Aberchirder – R Nicolson

Soccer World Premier Division

Cove Thistle v Echt at Catto Park – G Cheyne
Cowie Thistle v Ellon Amateurs at Stonehaven – F Baird
MS United v Banchory Amateurs at Heathryfold – G Nelson
Newtonhill v Rothie Rovers at Newtonhill – Gary Thomson
Old Aberdonians v Sportsmans Club at Inverdee – J Guyan
Woodside v Westhill at St Machar Academy – C Christie

Soccer World Division One (North)

Kincorth v Nicolls Amateurs at Kincorth Academy – David Mitchell
St Laurence v Beacon Rangers at Laurencekirk – M Anderson

Soccer World Division One (East)

Alford v Don Athletic at Alford – N Quinn
Ellon Thistle v Insch at The Meadows, Ellon – R Bisset
Halliburton v Westdyce at Lawsondale – K Taylor
Kaimhill United v Glendale at Kaimhill (Grass) – I Donaldson

Soccer World Division Two (North)

Huntly Amateurs v West End at Huntly – E Coutts
JS XI v Kintore at Inverdee – D Folganon
Postal v Turriff Thistle at Webster Park – Ka Kuen Mo

Soccer World Division Two (East)

Auchnagatt Barons v Aboyne at Auchnagatt – D Taylor
FC Polska v Colony Park at Inverdee – A Barry
Lads Club Amateurs v Torphins at Potterton – I Innes

Soccer World Division Three

AFC Murdos v Kemnay Youth at Hazlehead – D Hall
Monymusk v Middlefield Wasps at Monymusk – G Catto

Kick-offs 2.00pm