Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 21st and 23rd August

Monday 21st August

Soccer World Division Two (North)

Abergeldie v Continental at Hazlehead – S FInney
Balmedie v Turriff Thistle at Potterton – I Diamond
Glentanar Reflex v Abergeldie at Hazlehead – S Finney
Kintore v Huntly Amateurs at Kintore – R Nicolson
Postal ALC v Glentanar Reflex at Webster Park – R Watson
West End v JS XI at Rubislaw – D Hall

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v FC Polska at Aboyne – J Kennedy
BSFC v Lads Club Amateurs at Hazlehead – A Maclean
Colony Park v Auchnagatt Barons at Colony Park – S Middleton
Great Western United v Dyce ITC Hydraulics – L Henderson-Thynne
Torphins v Powis at Kincardine O’Neil – Ka Kuen Mo

Soccer World Division Three

AFC Murdos v Monymusk at Hazlehead – K Fordyce
Feughside v West End United at Feughside – I Donaldson
Glendale Youth v Grammar FP’s at Hazlehead – P Hughes
Kemnay Youth v Jesus House at Bogpeth Park, Kemnay – A Leslie
Middlefield Wasps v Kemnay Amateurs at Hazlehead – G Cheyne
Theologians v Ferryhill at Hazlehead – P Farquhar

Kick Offs 6.45pm

Wednesday 23rd August

Soccer World Premier Division

Banchory v Echt at Milton of Crathes – K Taylor
Ellon Amateurs v Woodside at The Meadows, Ellon – D Taylor
MS United v Cove Thistle at Heathryfold – David Mitchell
Rothie Rovers v Old Aberdonians at Rothienorman – R Bisset
Sportsmans Club v Cowie Thistle at Clark Commercial Park – G Catto
Westhill v Newtonhill at Westdyke Community Centre – Derek Mitchell

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers v Burghmuir at Bucksburn Academy – S Finney
Newburgh Thistle v Nicolls Amateurs at Gallowhill Park, Newburgh – I Innes
Sheddocksley v Rattrays XI at Sheddocksley – G Nelson
Stonehaven Athletic v Kincorth at Stonehaven (3G) – D Folganon (Kick-off 7.30pm)
Stoneywood East End v St Laurence at New Advocates Park – F Baird
Torry Amateurs v Tarves at Hazlehead – A Lovie

Soccer World Division One (East)

Alford v Insch at Alford – M Parrott
Blackburn v Westdyke at Blackburn – J Fairley
Don Athletic v Ellon Thistle at Hazlehead – C McKay
Glendale v Westdyce at Corbie Park, Maryculter – G Thomson
Granite City v AC Mill Inn at Hazlehead – D McKenzie
Halliburton v Bon Accord City at Lawsondale – N Quinn
Kaimhill United v Bridge of Don at Kaimhill (Grass) – A Barry

Kick Offs 6.45pm