Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 5th to 9th August

Saturday 5th August

Aberdeen FC Trophy First Round

Ellon Thistle v Newburgh Thistle at The Meadows, Ellon (Amateur Pitch) – K.Fordyce

Soccer World Premier Division

Echt v Westhill at Echt – Derek Mitchell
Ellon Amateurs v Cove Thistle at The Meadows, Ellon (Junior Pitch) – K.Murray
Cowie Thistle v Banchory Amateurs at Stonehaven – G.Cheyne
Rothie Rovers v MS United at Rothienorman – R.Nicolson
Woodside v Old Aberdonians at Hazlehead – K.Taylor

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian v Stonehaven Athletic at Booth Park, Gourdon – W.McLean
Stoneywood East End v Burghmuir at New Advocates – S.Inverarity
Tarves v Beacon Rangers at Tarves – I.Innes
Torry Amateurs v Kincorth at Inverdee – P.Hughes

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Kaimhill United at Stonehaven Astro – I.Donaldson
Bon Accord City v Alford at Woodside Complex – G.Catto
Granite City v Blackburn at Hazlehead – D.Folganan
Halliburton v Don Athletic at Lawsondale – Ka Kuen Mo
Insch v Westdyke at Insch – N.Quinn
Westdyce v Glendale at Inverdee – Gary Thomson

Soccer World Division Two (North)

Abergeldie v Postal at Inverdee – A.Barry
Continental AFC v Balmedie at Webster Park – C.McKay
Kintore v Faithlie United at Kintore – R.Melvin
Huntly Amateurs v JS XI at Huntly – E.Coutts
West End v Glentanar Reflex at Hazlehead – A.Leslie

Soccer World Division Two (East)

BSFC v Dyce ITC Hydraulics at Sheddocksley – C.Christie
FC Polska v Auchnagatt Barons at Inverdee – P.Hughes
Great Western United v Tolbooth at Kaimhill (Grass) – F.Baird
Lads Club Amateurs v Colony Park at Potterton – A.Maclean

Soccer World Division Three

Ferryhill v Theologians at Sheddocksley – D.Moir
Feughside v Grammar FP’s at Feughside – David Mitchell
Kemnay Youth v Kemnay Amateurs at Bogbeth Park, Kemnay – R.Watson
Middlefield Wasps v West End United at Inverdee – Greg Thomson
Monymusk v Jesus House at Monymusk – G.Nelson
St Marnans v Glendale Youth at Aberchirder – H.Sleigh

Kick-offs 2.00pm

Monday 7th August

Soccer World Premier Division

Newtonhill v Sportsmans Club at Newtonhill – C.Hudson

Soccer World Division Two (North)

Faithlie United v Balmedie – at College Park, Fraserburgh – D.Taylor
Glentanar Reflex v Abergeldie at Hazlehead – S.Finney
JS XI v Continental at Hazlehead – I.Wright
Postal v Kintore at Webster Park – C.Christie
West End v Turriff Thistle at Hazlehead – R.Bisset

Soccer World Division Two (East)

FC Polska v BSFC at Inverdee – G.Cheyne
Great Western United v Lads Club Amateurs at Kaimhill (Grass) – P.Hughes
Powis v Dyce ITC Hydraulics at Sheddocksley – J.Guyan
Torphins v Colony Park at Kincardine O’Neil – Derek Mitchell

Soccer World Division Three

AFC Murdos v Middlefield Wasps at Sheddocksley – P.Farquhar
Feughside v Kemnay Youth at Feughside – M.Harrow
Glendale Youth v Ferryhill at Inverdee – A.Barry
Jesus House v Grammar FP’s at Inverdee – Derek McKenzie
Kemnay Amateurs v St Marnans at Kemnay Academy – S.Middleton
West End United v Monymusk at Inverdee – I.Donaldson

Kick-offs 7.00pm

Wednesday 9th August

Soccer World Premier Division

Banchory Amateurs v Westhill at Crathes of Milton – David Mitchell
Cove Thistle v Rothie Rovers at Catto Park – Gary Thomson
Echt v Cowie Thistle at Echt – N.Quinn
MS United v Old Aberdonians at Heathryfold – A.Maclean
Newtonhill v Woodside at Newtonhill – D.Folganan
Sportsmans Club v Ellon Amateurs at Clark Commercial Park – S.Inverarity

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian v Kincorth at Booth Park, Gourdon – C.Hancox
Burghmuir v Newburgh Thistle at Strathburn Park, Inverurie – A.Leslie
Nicolls Amateurs v Beacon Rangers at Denmore – J.Fairley
Rattrays XI v St Laurence at Inverdee – K.Taylor
Tarves v Stoneywood East End at Tarves – K.Murray
Torry Amateurs v Sheddocksley at Inverdee – M.Harrow

Soccer World Division One (East)

AC Mill Inn v Westdyce at Stonehaven Astro – E.Taylor
Alford v Blackburn at Alford – H.Sleigh
Bridge of Don v Insch at Inverdee – Derek McKenzie
Don Athletic v Glendale at Inverdee – D.Hall
Ellon Thistle v Granite City at The Meadows, Ellon – D.Taylor
Kaimhill United v Bon Accord City at Kaimhill (Grass) – I.Diamond
Westdyke v Halliburton at Lawsondale – K.Fordyce

Kick-offs 7.00pm