Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 25th and 26th March

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Quarter-Final

Bervie Caledonian v Woodside at Gourdon – G Cheyne
Granite City v Newburgh Thistle at Findon – G Catto
Tarves v Torry Amateurs at Tarves – D Taylor
Westhill v Rothie Rovers at Westdyke Leisure Centre – Gary Thomson

Soccer World Premier Division

Echt v Kincorth at Echt – N Quinn
Ellon Amateurs v Newtonhill at The Meadows, Ellon – S McKenzie
MS United v Sportsmans Club at Inverdee – K Taylor
University v Westdyke at Balgownie – I Innes

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers v Nicolls Amateurs at Bucksburn Academy – A Leslie
Dyce ITC Hydraulics v Old Aberdonians at Dyce Academy – B Misiak
Glendale v Cove Thistle at Maryculter – A Lovie
Stonehaven Athletic v Bon Accord City at Stonehaven – M Smith
Turriff Thistle v Kaimhill United at Turriff – H Sleigh
West End v St Laurence at Rubislaw – D Hall

Soccer World Division One (East)

Alford v Stoneywood East End at Alford – Derek Mitchell
Blackburn v Banchory Amateurs at Blackburn – R Nicolson
Cammachmore v Rattrays XI at Newtonhill – C Hudson
Formartine United v Insch at Oldmeldrum – S Inverarity
Great Western United v Ellon Thistle at Kaimhill (Grass) – F Bushell
Halliburton v Cowie Thistle at Lawsondale – I Wright

Soccer World Division Two (North)

Balmedie v BSFC at Potterton – K Fordyce
FC Polska v Kintore at Inverdee – C McKay
Kemnay Youth v Don Athletic at Kemnay – D Moir
Monymusk v Northern United at Monymusk – P Hughes
Theologians v Burghmuir at Hazlehead – G Nelson

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v University Strollers at Aboyne – David Mitchell
Auchnagatt Barons v Grammar FP’s at Auchnagatt – Greg Thomson
Highland Hotel v Bridge of Don at Inverdee – R Melvin
Jesus House v Glentanar Reflex at Inverdee – P Farquhar
Sheddocksley v Lads Club Amateurs at Sheddocksley – L Henderson-Thynne
Torphins v Glendale Youth at Kincardine O’Neil – S Middleton
Westdyce v JS XI at Inverdee – D Galazga

Soccer World Division Three

Ferryhill v Feughside at Hazlehead – C Christie
McTeagle v AFC Murdos at Hazlehead – R Watson
Middlefield Wasps v Bon Accord Thistle at Inverdee – C Hancox
Postal ALC v St Marnans at Webster Park – A Barry
University Colts v Continental at Balgownie – J Fairley

Kick-offs 2.00pm

Sunday 26th March

Edmond Trophy Final

Tolbooth v Glendale XI at Glenury Park, Stonehaven – Derek Mitchell; G Nelson, R Watson, M Smith

Kick-off 2.00pm