Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 11th March

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Fourth Round

Echt v Woodside at Echt – M Kerrigan
Granite City v Great Western United at Findon – David Mitchell
Rothie Rovers v Stoneywood East End at Rothienorman – J Bell
Sportsmans Club v Bervie Caledonian at Gourdon – R Nicolson
Tarves v Beacon Rangers at Tarves – S Inverarity
Westhill v Insch at Westdyke Community Centre – A McLean

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Quarter-Final

Newburgh Thistle v Bridge of Don at Inverdee – I Wright

Soccer World Premier Division

Ellon Amateurs v Newtonhill at The Meadows, Ellon – D Taylor
Kincorth v MS United at Kincorth Academy – M Smith
RGU v Torry Amateurs at Kaimhill – C McKay
Westdyke v University at Lawsondale – Derek Mitchell

Soccer World Division One (North)

Bon Accord City v Turriff Thistle at Woodside Complex – A Lovie
Glendale v Dyce ITC Hydraulics at Maryculter – C Hudson
Kaimhill United v Nicolls Amateurs at Kaimhill (Grass) – R Melvin
Stonehaven Athletic v Cove Thistle at Stonehaven – C Hancox
West End v St Laurence at Rubislaw – I Diamond

Soccer World Division One (East)

Alford v Banchory Amateurs at Alford – H Sleigh
Cammachmore v Halliburton at Newtonhill – W McLean
Formartine United v Cowie Thistle at Oldmeldrum – S Middleton
Rattrays XI v Blackburn at St Machar Academy – Gary Thomson

Soccer World Division Two (North)

Balmedie v Monymusk at Potterton – Greg Thomson
Burghmuir v Fintray Thistle at Strathburn Park, Inverurie – R Watson
Glendale XI v FC Polska at Inverdee – D McKenzie
Kemnay Youth v Don Athletic at Kemnay – G Nelson
Kintore v BSFC at Kintore – K Fordyce
Northern United v Theologians at Inverdee – K Taylor

Soccer World Division Two (East)

Glendale Youth v Sheddocksley at Hazlehead – P Farquhar
Glentanar Reflex v Highland Hotel at Hazlehead – M Parrott
Jesus House v Lads Club Amateurs at Inverdee – S Carter
Torphins v Grammar FP’s at Torphins – N Quinn
University Strollers v Auchnagatt Barons at Balgownie – C Auton
Westdyce v Aboyne at Inverdee – E Taylor

Soccer World Division Three

McTeagle v Tolbooth at Hazlehead – C Christie
Colony Park v Continental at Colony Park – J Fairley
Feughside v Middlefield Wasps at Feughside – A Barry
Postal ALC v Bon Accord Thistle at Webster Park – A Leslie
University Colts v Ferryhill at Balgownie – S McKenzie

Kick-offs 2.00pm