Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 4th and 5th March

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Fourth Round

Echt v Woodside at Echt – B Misiak
Granite City v Great Western United at Findon – R Henderson
Rothie Rovers v Stoneywood East End at Rothienorman – J Bell
Sportsmans Club v Bervie Caledonian at Clark Commercials Park – D Hall
Tarves v Beacon Rangers at Tarves – S Inverarity
Westhill v Insch at Westdyke Community Centre – A McLean

Soccer World Premier Division

Ellon Amateurs v Newtonhill at The Meadows, Ellon – D Taylor
RGU v MS United at Kaimhill – David Mitchell
Torry Amateurs v Kincorth at Tullos School – M Smith
Westdyke v University at Lawsondale – Derek Mitchell

Soccer World Division One (North)

Cove Thistle v Dyce ITC Hydraulics at Catto Park – C Hudson
Kaimhill United v Glendale at Kaimhill (Grass) – C McKay
Old Aberdonians v Nicolls Amateurs at Balgownie – D Moir
Stonehaven Athletic v Turriff Thistle at Stonehaven – I Wright

Soccer World Division One (East)

Alford v Banchory Amateurs at Alford – H Sleigh
Cammachmore v Halliburton at Newtonhill – A Barry
Formartine United v Cowie Thistle at Oldmeldrum – S Middleton
Rattrays XI v Blackburn at St Machar Academy – G Cheyne

Soccer World Division Two (North)

Balmedie v Monymusk at Potterton – Greg Thomson
Huntly Amateurs v FC Polska at Huntly – E Coutts
Kemnay Youth v Don Athletic at Kemnay – G Nelson
Kintore v Fintray Thistle at Strathburn Park, Inverurie– A Leslie
Northern United v Theologians at Inverdee – D Galazga

Soccer World Division Two (East)

Glendale Youth v JS XI at Hazlehead – K Fordyce
Glentanar Reflex v Highland Hotel at Hazlehead – M Parrott
Grammar FP’s v Torphins at Rubislaw – N Quinn
Jesus House v Bridge of Don at Inverdee – I Donaldson
University Strollers v Auchnagatt Barons at Balgownie – F Bushell
Westdyce v Aboyne at Inverdee – A Leslie

Soccer World Division Three

AFC Murdos v Colony Park at Sheddocksley – C Christie
Continental v Bon Accord Thistle at Webster Park – A Lovie
Feughside v Middlefield Wasps at Feughside – G Catto
McTeagle v St Marnans at Hazlehead – R Nicolson
University Colts v Ferryhill at Balgownie – S McKenzie

Kick-offs 2.00pm

Sunday 5th March

Edmond Trophy Final

Tolbooth v Glendale XI at Glenury Park, Stonehaven – Derek Mitchell; G Nelson, R Watson, I Innes

Kick-off 2.00pm