Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

North East Memorabilia Advert

Fixtures for 4th February

RJM Sports Scottish Amateur Cup

Sixth Round

Broomhouse v St. Laurence
Colville Park v Woodside

Aberdeen FC Trophy

Fourth Round

Westdyke v Glendale at Lawsondale – Gary Thomson

Quarter-Final

Cove Thistle v Cowie Thistle at Catto Park – M Kerrigan

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Quarter-Final

Continental v Northern United at Webster Park – C Christie
Newburgh Thistle v Bridge of Don at Newburgh – L Henderson-Thynne

Soccer World Premier Division

Echt v Westhill at Echt – I Donaldson
Newtonhill v MS United at Newtonhill – G Cheyne
Kincorth v Rothie Rovers at Kincorth Academy – Derek Mitchell
RGU v AC Mill Inn at Kaimhill – A MacLean
University v Sportsmans Club at Balgownie – M Smith

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers v Bon Accord City at Bucksburn Academy – B Misiak
Dyce ITC Hydraulics v Granite City at Dyce Academy – J Bell
Old Aberdonians v Bervie Caledonian at Balgownie – J Fairley
Stonehaven Athletic v West End at Stonehaven – W McLean
Turriff Thistle v Nicolls Amateurs at Turriff – E Coutts

Soccer World Division One (East)

Alford v Cammachmore at Alford – N Quinn
Banchory Amateurs v Halliburton at Banchory – R Nicolson
Ellon Thistle v Insch at The Meadows, Ellon – S McKenzie
Great Western United v Tarves at Kaimhill (Grass) – C McKay
Rattrays XI v Blackburn at St Machar – A Lovie
Stoneywood East End v Formartine United at New Advocates – F Bushell

Soccer World Division Two (North)

Balmedie v Theologians at Potterton – I Innes
BSFC v Fintray Thistle at Balgownie – D Taylor
Burghmuir v Kemnay Youth at Strathburn Park, Inverurie – S Middleton
Don Athletic v Glendale XI at Westfield Park – S Inverarity
Monymusk v FC Polska at Monymusk – I Wright

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v JS XI at Aboyne – A Leslie
Glentanar Reflex v Auchnagatt Barons at Hazlehead – R Melvin
Grammar FP’s v Highland Hotel at Rubislaw – P Farquhar
Sheddocksley v Jesus House at Sheddocksley – A Barry
Torphins v University Strollers at Kincardine O’Neill – David Mitchell
Westdyce v Glendale Youth at Inverdee – D Moir

Soccer World Division Three

Colony Park v Bon Accord Thistle at Colony Park – K Fordyce
Faithlie United v University Colts at Fraserburgh – Greg Thomson
Ferryhill v Feughside at Inverdee – R Watson
McTeagle v St Marnans at Hazlehead – P Hughes
Middlefield Wasps v AFC Murdos at Inverdee – D Galazga
Tolbooth v Postal ALC at Hazlehead – G Nelson

Kick-offs 2.00pm