Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 28th and 29th January

Aberdeen FC Trophy

Third Round

Sportsmans Club v St Laurence at Clark Commercials Park – K Taylor

Fourth Round

Westdyce v Cowie Thistle at Inverdee – B Misiak

Quarter-Final

Banchory Amateurs v Newtonhill at Banchory – R Henderson
Ellon Amateurs v Torry Amateurs at The Meadows, Ellon – A MacLean

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Quarter-Final

McTeagle v Glentanar Reflex at Hazlehead – L Henderson-Thynne

Bowie Cup

Semi-Final

Glendale v Formartine United at Maryculter – N Quinn

Soccer World Premier Division

AC Mill Inn v Echt at Stonehaven – G Cheyne
RGU v Westdyke at Kaimhill – Derek Mitchell
Rothie Rovers v MS United at Rothienorman – H Sleigh
University v Kincorth at Balgownie – I Innes
Westhill v Woodside at Westdyke Community Centre – G Catto

Soccer World Division One (North)

Bon Accord City v Beacon Rangers at Woodside Complex – R Nicolson
Granite City v Bervie Caledonian at Findon – David Mitchell
Kaimhill United v Stonehaven Athletic at Kaimhill(Grass) – A Lovie
West End v Old Aberdonians at Rubislaw – K Fordyce

Soccer World Division One (East)

Cammachmore v Great Western United at Newtonhill – C Hudson
Halliburton v Stoneywood East End at Lawsondale – I Donaldson
Insch v Blackburn at Insch – C McKay
Rattrays XI v Ellon Thistle at St Machar – F Bushell
Tarves v Alford at Tarves – S McKenzie

Soccer World Division Two (North)

Balmedie v Newburgh Thistle at Potterton – D Taylor
FC Polska v BSFC at Inverdee – P Hughes
Fintray Thistle v Burghmuir at Strathburn Park, Inverurie – M Parrott
Huntly Amateurs v Don Athletic at Huntly – M Smith
Monymusk v Glendale XI at Monymusk – S Carter
Northern United v Kemnay Youth at Inverdee – M Kerrigan
Theologians v Kintore at Hazlehead – I Wright

Soccer World Division Two (East)

Aboyne v Grammar FP’s at Aboyne – Gary Thomson
Bridge of Don v Lads Club Amateurs at Westfield Park – A Leslie
Highland Hotel v Sheddocksley at Inverdee – R Watson
Jesus House v Auchnagatt Barons at Inverdee – C Christie
JS XI v Glendale Youth at Groats Road – A Barry
University Strollers v Torphins at Balgownie – D Moir

Soccer World Division Three

AFC Murdos v Ferryhill at Sheddocksley – D Galazga
Bon Accord Thistle v St Marnans at Hazlehead – D Hall
Colony Park v Feughside at Colony Park – J Bell
Middlefield Wasps v Faithlie United at Sheddocksley – R Melvin
Postal ALC v Continental at Webster Park – M Harrow
University Colts v Tolbooth at Balgownie – Greg Thomson

Kick-offs 1.30pm

Sunday 29th January

Stephen Shield Final

Turriff Thistle v Cove Thistle at Newmachar – David Mitchell; I Innes, A MacLean, M Smith

Kick-off 1.30pm