Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 21st January

Aberdeen FC Trophy

Fourth Round

Torry Amateurs v Burghmuir at Tullos School – R Watson

Quarter-Final

Banchory Amateurs v Newtonhill at Banchory – David Mitchell

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Third Round

Cammachmore v Alford at Newtonhill – Gary Thomson
Ellon Amateurs v Stoneywood East End at The Meadows, Ellon – D Taylor
Sportsmans Club v Echt at Echt – K Taylor

Quarter-Final

Woodside v Cowie Thistle at St Machar – A Lovie

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Third Round

Westdyce v Bridge of Don at Inverdee – C McKay

Edmond Trophy

Semi-Final

Glendale XI v Balmedie at Inverdee – G Nelson
Tolbooth v Insch at Alford 3G – E Coutts

Soccer World Premier Division

AC Mill Inn v University at Stonehaven – W Mclean
Kincorth v Westdyke at Kincorth Academy – A MacLean
MS United v RGU at Heathryfold – B Misiak
Westhill v Rothie Rovers at Westdyke Community Centre – H Sleigh

Soccer World Division One (North)

Cove Thistle v Beacon Rangers at Catto Park – C Hudson
Dyce ITC Hydraulics v St Laurence at Dyce Academy – R Nicolson
Glendale v Turriff Thistle at Maryculter – N Quinn
Granite City v Bon Accord City at Findon – E Taylor
Kaimhill United v West End at Kaimhill(Grass) – I Diamond
Nicolls Amateurs v Bervie Caley at Denmore – M Smith
Old Aberdonians v Stonehaven Athletic at Balgownie – D Moir

Soccer World Division One (East)

Great Western United v Ellon Thistle at Kaimhill (Grass) – M Harrow
Halliburton v Tarves at Lawsondale – I Innes
Rattrays XI v Blackburn at Blackburn – I Donaldson

Soccer World Division Two (North)

BSFC v Huntly Amateurs at Balgownie – S Finney
Don Athletic v Kintore at Westfield – R Melvin
Kemnay Youth v Theologians at Kemnay – C Christie
Monymusk v FC Polska at Monymusk – S Middleton
Newburgh Thistle v Northern United at Newburgh – Greg Thomson

Soccer World Division Two (East)

Auchnagatt Barons v Glentanar Reflex at Auchnagatt – K Milne
Glendale Youth v Jesus House at Hazlehead – M Parrott
Highland Hotel v JS XI at Inverdee – A Barry
Lads Club Amateurs v Aboyne at Potterton – K Fordyce
Sheddocksley v University Strollers at Sheddocksley – L Henderson-Thynne
Torphins v Grammar FP’s at Kincardine O’Neill – G Catto

Soccer World Division Three

AFC Murdos v McTeagle at Sheddocksley – P Hughes
Continental v Colony Park at Webster Park – I Wright
Faithlie United v Postal at Fraserburgh – S McKenzie
Ferryhill v Middlefield Wasps at Hazlehead – A Leslie
Feughside v St Marnans at Feughside – Derek Mitchell
University Colts v Bon Accord Thistle at Balgownie – C Auton

Kick-offs 1.30pm