Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Results for 3rd and 4th December

Sunday 4th December

Chattan Rovers Cup Final

Continental 1 – 4 Tolbooth

RJM Sport Scottish Amateurs Cup

Third Round Replay

Blantyre Celtic 3 – 0 MS United

Fourth Round

Barca Milton 97 5 – 2 Bervie Caledonian
Dyce ITC Hydraulics 2 – 4 Tarbolton
Fossoway 2 – 2 Woodside
Giffnock North AAC 6 – 3 Old Aberdonians
Kilbirnie 4 – 0 Newburgh Thistle
Loganlea United 8 – 1 Glendale XI
Sandys 5 – 1 Ellon Amateurs
Semsa 1 – 3 Cammachmore
St Laurence 3 – 2 St Patricks
Stoneywood East End 1 – 0 Drumchapel
Strathmiglo United 1 – 1 Westdyce
Westdyke 2 – 1 Gryffe Thistle

Zeus Sportswear North of Scotland Amateur Cup

Third Round

Alford 0 – 3 Rothie Rovers
Blackburn 2 – 5 Insch
Burghmuir 3 – 2 Banchory Amateurs
Echt 2 – 1 University
Great Western United 6 – 2 Kintore
Halliburton 1 -3 Granite City
Tarves 6 – 2 West End (AET)

North East Sport and All Memorability Association Trophy

Third Round

Newtonhill 1 – 3 Cowie Thistle

North East Sport and All Memorability Dickie Trophy

Third Round

BSFC 5 – 1 FC Polska
Glentanar Reflex 7 – 1 JS XI
Sheddocksley L – L St Marnans

Hans Fyfe Trophy

Semi-Final

Huntly Amateurs 1 – 6 Don Athletic

Soccer World Premier Division

Kincorth 2 – 5 RGU
Sportsmans Club 4 – 3 Torry Amateurs
Westhill 11 – 0 AC Mill Inn

Soccer World Division One (North)

Beacon Rangers 1 – 0 Stonehaven Athletic
Cove Thistle 2 – 0 Kaimhill United
Glendale 2 – 1 Nicolls Amateurs
Turriff Thistle 2 – 6 Bon Accord City

Soccer World Division One (East)

Ellon Thistle 2 – 1 Rattrays XI

Soccer World Division Two (North)

Balmedie 4 – 0 Fintray Thistle
Kemnay Youth 0 – 4 Northern United
Theologians 4 – 0 Monymusk

Soccer World Division Two (East)

Aboyne 2 – 1 Torphins
Bridge of Don 1 – 0 Highland Hotel
Glendale Youth 2 – 2 Lads Club Amateurs
Grammar FP’s 1 – 4 Auchnagatt Barons
Jesus House 4 – 2 University Strollers

Soccer World Division Three

AFC Murdos 5 – 3 Middlefield Wasps
Bon Accord Thistle 4 – 4 Colony Park
Ferryhill 2 – 1 University Colts
McTeagle 2 – 2 Feughside
Postal ALC 0 – 3 Faithlie United