Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Results for 10th December

RJM Sport Scottish Amateur Cup

Fourth Round Replay

Westdyce 2 – 0 Strathmiglo United
Woodside 3 – 0 Fossoway

Zeus Sportswear North of Scotland Amateur Cup

Third Round

Cowie Thistle 0 – 4 Newburgh Thistle
Glendale XI 3 – 4 Sportsmans Club

Aberdeen FC Trophy

Third Round

Beacon Rangers 3 – 3 Granite City (AET), Granite City won 4-2 on penalties
Cammachmore 2 – 4 Ellon Amateurs
Glendale 4 – 1 Highland Hotel

Fourth Round

Echt 0 – 1 Newtonhill (AET)
Stonehaven Athletic 4 – 9 Cove Thistle

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Second Round

Ellon Thistle 0 – 5 MS United

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Third Round

McTeagle 3 – 1 Burghmuir (AET)

Edmond Trophy

First Round

Formartine United 3 – 5 Continental

Second Round

Balmedie 4 – 1 Glentanar Reflex (AET)
Tolbooth 10 – 3 JS XI

Bowie Cup

Semi-Final

Great Western United 4 – 2 Turriff Thistle

Soccer World Premier Division

Kincorth 1 – 3 University
Rothie Rovers 0 – 1 Westhill
Torry Amateurs 0 – 2 RGU
Westdyke 3 – 3 AC Mill Inn

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian 0 – 4 St Laurence
Dyce ITC Hydraulics 2 – 1 Bon Accord City
Nicolls Amateurs 3 – 2 Kaimhill United
Old Aberdonians 4 – 2 West End

Soccer World Division One (East)

Blackburn 0 – 2 Rattrays XI
Insch 2 – 2 Alford
Stoneywood East End 1 – 4 Banchory Amateurs
Tarves 4 – 3 Halliburton

Soccer World Division Two (North)

BSFC 6 – 2 FC Polska
Don Athletic 6 – 2 Huntly Amateurs
Fintray Thistle 5 – 0 Theologians
Northern United 8 – 0 Kintore

Soccer World Division Two (East)

Aboyne 1 – 0 Auchnagatt Barons
Grammar FP’s 2 – 2 Jesus House
Sheddocksley 0 – 1 Bridge of Don
Torphins 2 – 2 Lads Club Amateurs
University Strollers 2 – 1 Glendale Youth

Soccer World Division Three

AFC Murdos 1 – 1 University Colts
Colony Park 4 – 4 Ferryhill
Feughside 1 – 3 Faithlie United
Postal ALC 5 – 6 Middlefield Wasps
St Marnans 3 – 3 Bon Accord Thistle