Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 17th December

Aberdeen FC Trophy

Third Round

Alford v Westdyce at Alford – David Mitchell
Sportsmans Club v St Lawrence at Clark Commercials Park – M Harrow

Fourth Round

Banchory Amateurs v Granite City at Banchory – G Cheyne

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Second Round

Ellon Amateurs v Westdyke at The Meadows, Ellon – G Jack

Third Round

Woodside v Halliburton at St Machar – B Misiak

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Third Round

AFC Murdos v Newburgh Thistle at Sheddocksley – C Christie
Theologians v Continental at Hazlehead – A Barry

Quarter-Final

St Marnans v BSFC at Aberchirder – D Taylor

Bowie Cup

First Round

Bon Accord City v Formartine United at Woodside Complex – G Nelson

Soccer World Premier Division

AC Mill Inn v RGU at Stonehaven – A MacLean
Echt v Newtonhill at Echt – R Nicolson
Torry Amateurs v Rothie Rovers at Tullos School – Derek Mitchell
University v MS United at Balgownie – K Taylor
Westhill v Kincorth at Westdyke Community Centre – N Quinn

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian v Stonehaven Athletic at Gourdon – C Hancox
Cove Thistle v Nicolls Amateurs at Catto Park – I Donaldson
Glendale v Dyce ITC Hydraulics at Maryculter – I Wright
Kaimhill United v Beacon Rangers at Kaimhill (Grass) – J Fairley
Turriff Thistle v West End at Turriff – I Diamond

Soccer World Division One (East)

Blackburn v Great Western United at Blackburn – P Hughes
Cammachmore v Stoneywood East End at Newtonhill – M Smith
Insch v Ellon Thistle at Insch – D Hall
Tarves v Rattrays XI at Tarves – S Inverarity

Soccer World Division Two (North)

Don Athletic v Burghmuir at Westfield – D Moir
FC Polska v Balmedie at Inverdee – K Fordyce
Kemnay Youth v Fintray Thistle at Kemnay – R Melvin
KIntore v Glendale XI at Kintore – R Watson
Monymusk v Huntly Amateurs at Monymusk – I Christie

Soccer World Division Two (East)

Auchnagatt Barons v Sheddocksley at Auchnagatt – A Leslie
Glendale Youth v Highland Hotel at Inverdee – G Catto
Glentanar Reflex v Jesus House at Hazlehead – C Hudson
Grammar FP’s v Aboyne at Rubislaw – A Lovie
JS XI v Lads Club Amateurs at Groats Road – R Henderson
Torphins v Bridge of Don at Kincardine O’Neil – Gary Thomson

Soccer World Division Three

Bon Accord Thistle v Ferryhill at Hazlehead – M Parrott
Middlefield Wasps v Colony Park at Inverdee – S Finney
Postal ALC v McTeagle at Webster Park – L Henderson-Thynne
Tolbooth v Feughside at Hazlehead – D Galazga
University Colts v Faithlie United at Balgownie – S Carter

Kick-offs 1.30pm