Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Results for 12th and 13th November

Sunday 13th November

Barclay Cook Cup Final

Sheddocksley P – P Glendale Youth

Fosters Scottish Amateur Cup

Third Round

Ellon Amateurs 5 – 1 Arthurlie
Formartine United 1 – 7 Clermiston Star
Glendale XI P – P Balmedie
Huntly Amateurs 1 – 6 Cambusnethen Talbot Community
MS United P – P Blantyre Celtic
St Laurence 2 – 0 AFC Columba
Westdyce P – P Firhill United

Third Round Replays

Alford 1 – 2 Tarbolton
Blantyre RGM 0 – 1 Dyce ITC Hydraulics
Dirrans Athletic 4 – 1 Glendale
Newburgh Thistle P – P Strathearn Grove

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Third Round

Beacon Rangers P – P Cove Thistle

Aberdeen FC Trophy

Third Round

Fintray Thistle 1 – 6 Stonehaven Athletic
Westdyke 5 – 4 Old Aberdonains

Fourth Round

Echt P – P Newtonhill

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Third Round

Woodside P – P Halliburton

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Second Round

Colony Park 0 – 5 Burghmuir

Third Round

Glentanar Reflex P – P JS XI
Theologians P – P Continental

Edmond Trophy

Second Round

Ferryhill P – P Insch

Soccer World Premier Division

RGU 1 – 5 Rothie Rovers
University 1 – 3 Westhill

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian P – P Nicolls Amateurs
Bon Accord City 1 – 0 Granite City

Soccer World Division One (East)

Blackburn P – P Rattrays XI
Cowie Thistle 5 – 3 Stoneywood East End
Tarves P – P Great Western United

Soccer World Division Two (North)

Don Athletic P – P Kintore
FC Polska P – P Northern United
Kemnay Youth 1 – 1 Monymusk

Soccer World Division Two (East)

Aboyne P – P Grammar FP’s
Auchnagatt Barons P – P Highland Hotel
Lads Club Amateurs P – P Jesus House
University Strollers 3 – 1 Bridge of Don

Soccer World Division Three

Bon Accord Thistle P – P St Marnans
Faithlie United 19 – 0 Middlefield Wasps
Postal ALC P – P AFC Murdos
University Colts 3 – 1 Feughside